Ovládli jsme i druhý zápas a jsme ve finále!

13.4.2007
Stejně jako v Praze bylo i druhé semifinálové utkání v Trutnově jasnou záležitostí hráček ZVVZ USK Praha. Svěřenkyně trenérů Blažka a Beneše nedaly domácím basketbalistkám ani nejmenší šanci, po jednoznačném průběhu zvítězily o třicet bodů a podle očekávání si zahrají finále!
Kara Trutnov - ZVVZ USK 54:84 (13:23, 20:47, 36:60) KONEČNÝ STAV SÉRIE: 0 - 2 Úvod zápasu byl úplně stejný jako před třemi dny - po čtyřech minutách hry jsme vedli 15:2. Domácí tým sice záhy snížil na 11:17 a na začátku druhé čtvrtiny upravil průběžný stav na přijatelných 18:23, nicméně ZVVZ USK si pak rychle vypracoval dvouciferné vedení, když vyhrál úsek hry mezi 13. a 23. minutou suverénně 30:2 (!) a nebylo co řešit. V družstvu poražených se tentokrát "našly" tři dvouciferné střelkyně. Darina Mišurová proměnila 3 z 8 tříbodových pokusů a zaznamenala 13 bodů, o dva body méně přidala Jana Stejskalová (trojky 3/5) a 10 body přispěla na konto domácích Hana Ziklová. Vítězky měly pole střelkyň podstatně vyrovnanější. Nejlepší byla s 18 body Michaela Pavlíčková (z pole 6/9 a trestné hody 5/5), která navíc doskočila 11 míčů a přidala 2 bloky. Po 14 bodech nastřílely Sandra LeDréanová (7/10) s Janell Burseovou (další tři hráčky - Sviatlana Volnaya, Grace Daleyová a Tereza Pecková - si připsaly shodně po 8 bodech. ZVVZ USK opět dominoval v doskakování (24 - 38), trefil 4 z 6 pokusů z perimetru a proměnil 18 z 23 trestných hodů (Kara jen 7/8). Rovněž celková úspěšnost střelby z pole vyzněla naprosto jednoznačně v náš prospěch (31,8% - 59,6%!!!), vadou na kráse je snad pouze opakovaně vysoký počet míčových ztrát (Trutnov 18). "Podali jsme lepší výkon než v utkání v Praze, přesto lepší a zkušenější tým po zásluze zvítězil," zhodnotil utkání trutnovský trenér Martin Petrovický. Jeho protějšek Lubor Blažek byl pochopitelně mnohem spokojenější. "Jsme rádi, že jsme ve finále. Těší mě, že jsem mohl protočit všechny hráčky. Vážím si výkonu Trutnova, který odehrál dobré utkání." Střelkyně: Trutnov - Mišurová 13, Stejskalová 11, Ziklová 10, Špirková 9, Zohnová 7, Kuřitková 2, Petrovická 2 ZVVZ USK - Pavlíčková 18, Burseová 14, LeDréanová 14, Pecková 8, Volnaya 8, Daleyová 8, Mokrošová 5, Hartigová 5, Elhotová 4