V Trutnově si chceme vybojovat postup

12.4.2007
Už v pátek čeká naše basketbalistky druhé utkání semifinálové série play-off ŽBL proti Trutnovu. První zápas na Folimance jsme zvládli s naprostou bravurou a pokud se nám podaří zvítězit i na palubovce soupeřek, v nejkratší možné době si zajistíme kýžený postup do finále.
SEMIFINÁLE PLAY-OFF ŽBL - 2. ZÁPAS: Kara Trutnov - ZVVZ USK Praha (13. 4. v 18 hodin, stav série 0 - 1) 2. minuta - 9:0, 4. minuta - 15:2, 12. minuta 33:10, 20. minuta 48:19, 25. minuta 62:23. Z tohoto stručného výčtu je naprosto jasně patrné, že úvodní semifinálový duel v Praze měl zcela jednoznačný průběh. Basketbalistky ZVVZ USK vstoupily do utkání s maximálním nasazením a díky koncentrovanému výkonu neustále navyšovaly své vedení. V první čtvrtině si udržely famózní úspěšnost střeby nad magickou hranicí 70% (12/17) a tu soupeřovu naopak v prvních třinácti minutách stlačily až na pouhých 20% (5/25)!!! "Holky byly na tento zápas hodně soustředěné a hned od začátku do toho šly naplno," pochvaloval si zodpovědný přístup svých svěřenkyň hlavní kouč ZVVZ USK Lubor Blažek. Neopomněl přitom zdůraznit, že ve druhém čtvrtfinálovém střetnutí s Karlovými Vary právě to u svých hráček postrádal. "Byl to velký rozdíl v porovnání s tím zápasem s Vary," pokýval souhlasně hlavou. "Tentokrát jsme hlavně v první půli zahráli velmi dobře v obraně a útok už se pak ke kvalitní obraně jen přidával." Karu jsme přehrávali prakticky ve všech činnostech. Zřejmě jediné, s čím nemohlo být trenérské duo Blažek-Beneš spokojeno, byl až příliš vysoký počet míčových ztrát. "Ty přitom byly zcela zbytečné. Často jsme ztráceli míče v přesilových situacích, ve kterých hráčky hledaly nějaká nádherná řešení namísto toho, aby šly do koše. Řada ztrát byla nevynucená a zbytečná." V Trutnově lze očekávat jako již tradičně velice bouřlivé prostředí, v němž se jistě domácí tým představí v mnohem lepším světle než v hlavním městě. "Očekávám, že to bude jiné utkání, ale pevně věřím tomu, že i hráčky vědí, že se v Trutnově nehraje úplně lehce a podle toho také k druhému semifinálovému zápasu přistoupí," věří Blažek. První semifinálový zápas: ZVVZ USK - Kara Trutnov 84:43 (27:10, 48:21, 68:29) Nejlepší střelkyně: Burseová 20, LeDréanová 15 - Špirková 10 Soupiska Trutnova 4 Podešvová Simona 5 Váchová Kateřina 6 Udeaja Chioma Priscilla 7 Stehlíková Romana 8 Hindráková Kateřina 9 Zohnová Kateřina 10 Mišurová Darina 11 Petrovická Blanka 12 Kuřitková Pavla 13 Špirková Irena 14 Stejskalová Jana 15 Ziklová Hana