Od začátku bylo jasno!

10.4.2007
V jednoznačnou záležitost hráček ZVVZ USK Praha se změnilo první semifinálové střetnutí play-off s Trutnovem. Naše basketbalistky si již v první čtvrtině vytvořily uklidňující sedmnáctibodový náskok a ten v dalším průběhu utkání navýšily až nad hranici čtyřiceti bodů.
ZVVZ USK - Kara Trutnov 84:43 (27:10, 48:21, 68:29) Vstup do utkání vyšel našim hráčkám na podtrženou jedničku. Po prvních sedmi střelách ZVVZ USK se pokaždé měnilo skóre, naopak hostující basketbalistky se proti kvalitní obraně domácích prosazovaly jen s velkými obtížemi. Kara začala střelbou 1/12 (a tak nebylo divu, že v polovině první čtvrtiny jsme vedli již 15:2. Celkem jsme si v úvodní desetiminutovce udrželi famózní úspěšnost střelby nad hranicí 70% (12/17 - 70,6%, Trutnov jen 5/21 - 23,8%). Po dvou koších Janell Burseové a jednom přesném zásahu Sandry Ledréanové jsme ve 12. minutě navýšili náš náskok až na 33:10 a bylo jasné, že první semifinálový bod zůstane na Folimance. Ve třetím hracím období jsme dokonce našim soupeřkám povolili nastřílet pouhých 8 bodů a v 39. minutě svítil na světelné tabuli dostatečně výmluvný stav 80:39... Hostující družstvo překonalo čtyřicetibodovou hranici až díky dvěma košům Ireny Špirkové z poslední minuty. Právě bývalá hráčka USK byla jedinou dvoucifernou střelkyní poražených. Celkem zaznamenala 10 bodů, ale proměnila jen 5 z 14 střel. Po 6 bodech přidaly Priscilla Udeaja s Pavlou Kuřitkovou, téměř vůbec se neprosadily ani Hana Ziklová a Darina Mišurová (obě daly 5 bodů se shodnou střelbou 2/10). V modro-žlutém dresu se nejvíce prosazovala pivotka Janell Burseová, která stihla nasázet za 21 minut 20 bodů (střelba 9/13). Sandra LeDréanová nastřílela o pět bodů méně (Michaela Pavlíčková přidala k 12 bodům (6/10) 9 doskočených míčů, Markéta Mokrošová zaznamenala 10 bodů. Trutnov trefil jedinou z devatenácti trojek (5,3%) a jeho úspěšnost střelby z pole se nám podařilo stlačit na 27,7%. "Zápas se nám povedl. Hráčky hrály s chutí a o vítězi bylo rozhodnuto prakticky již po první čtvrtině," netajil svou spokojenost s výkonem svých svěřenkyň hlavní kouč ZVVZ USK Lubor Blažek. Střelkyně: ZVVZ USK - Burseová 20, LeDréanová 15, Pavlíčková 12 bodů a 9 doskoků, Mokrošová 10, Daleyová 8, Lichnerová 7, Pecková 6, Hartigová 4, Elhotová 2 Trutnov - Špirková 10, Udeaja 6, Kuřitková 6, Mišurová 5, Ziklová 5, Stejskalová 4, Hindráková 3, Podešvová 2, Zohnová 2 2. utkání: Kara Trutnov - ZVVZ USK (13. 4. v 18 hodin)