Mládež USK Praha válí

29.4.2022
Ženy ZVVZ USK Praha dosáhly ve své soutěži na nejvyšší možnou metu, když vyhrály Renomia ženskou basketbalovou ligu. Dobrou zprávou je, že i mládež novopečených mistryň válí. Dokonce tak moc, že téměř všechny týmy se probojovaly do finálových bojů.

Hned sedm věkových kategorií si vybojovalo své místo v bojích o medaile, z toho dva týmy z prvního místa. Dalším to uteklo například o vzájemný zápas, kdy bodový rozdíl vzájemných duelů hrál ve prospěch soupeře. Do národních finále se tak podívají hráčky U11 nebo U13. Mladší z hráček USK Praha startují v Děčíně svoji misi už dnes. Starší minižákyně mají na doladění formy o týden více. V Jenči tak budou bojovat nejen o letošní neporazitelnost, ale i o zlaté medaile.

Medailové boje dnes také vypuknou v Hradci Králové pro kategorii U14. V neděli se snad budou radovat s medailí na krku. Ve stejném městě jen o týden později se do MČR zapojí hráčky kategorie U15. Vrchol letošního ročníku budou finálové turnaje extraligy U17 a U19. Druhé jmenované vyběhnou za týden k prvním zápasům MČR. Jejich mladší spoluhráčky o dva týdny později. USK Praha jako vítěz základní části 1. ligy žen bude na Královce tento víkend hostit Final Four. Koho zajímá mládežnický basketbal, tak následující tři víkendy budou patřit tomu nejlepšímu, co v Česku můžeme vidět.