Semifinále, díl první: ZVVZ USK - Trutnov

10.4.2007
Už dnes vpodvečer pokračuje seriál zápasů play-off Ženské basketbalové ligy dalším dílem. Odehrávat se bude v hale ZVVZ USK Praha, kde bude prvním utkáním rozehrána semifinálová série mezi domácími basketbalistkami a týmem Kary Trutnov.
SEMIFINÁLE PLAY-OFF ŽBL - 1. ZÁPAS: ZVVZ USK - Kara Trutnov (10. 4. v 18.30, SH Folimanka) Naše hráčky postoupily do bojů o medaile přes Karlovy Vary. V úvodním duelu čtvrtfinálové série dokázaly zvítězit na půdě soupeřek vysoko 109:64 a s přehledem zvládly i odvetu na Folimance (82:52), byť první poločas byl vcelku vyrovnaný a skončil "jen" desetibodovým rozdílem. Trutnov měl v prvním kole vyřazovacích bojů o poznání těžší pozici. Na Letné přehrál pražskou Spartu až v nastaveném čase, navíc v základní hrací době mohl prohrát: utkání totiž poslala do prodloužení střela Hany Ziklové z poslední sekundy! Před svými fanoušky pak Kara zvítězila o devatenáct bodů, ale postup si definitivně pojistila až v poslední čtvrtině. ZVVZ USK se v této sezoně střetl s Trutnovem čtyřikrát. Všechna utkání vyzněla naprosto jednoznačně ve prospěch svěřenkyň trenérů Lubora Blažka a Ivana Beneše. Nejzajímavější byl bezesporu únorový souboj v Praze, v němž jsme sice vedli na začátku druhého poločasu již o čtyřiadvacet bodů, avšak soupeřky dokázaly své manko snížit na 50:63. Závěr jsme však zvládli a stejně jako ve zbývajících třech zápasech jsme s přehledem zvítězili. K největším oporám Kary patřily ve čtvrtfinále Hana Ziklová (průměr 23 bodů na utkání) a Darina Mišurová (19,5). V našem týmu se střelecky nejvíce prosazovaly Sandra LeDréanová (průměr 13,5 bodu), Grace Daleyová (12,5), Michaela Hartigová, Sviatlana Volnaya (obě 11,5) a Janell Burseová (do střelecké listiny se však během čtvrtfinále zapsalo všech dvanáct hráček. Další zápasy: 2. zápas: Kara Trutnov - ZVVZ USK (13. 4. v 18 hodin) Případný 3. zápas: ZVVZ USK - Kara Trutnov (17. 4. v 17.30) Soupiska Trutnova 4 Podešvová Simona 5 Váchová Kateřina 6 Udeaja Chioma Priscilla 7 Stehlíková Romana 8 Hindráková Kateřina 9 Zohnová Kateřina 10 Mišurová Darina 11 Petrovická Blanka 12 Kuřitková Pavla 13 Špirková Irena 14 Stejskalová Jana 15 Ziklová Hana Druhá semifinálová série 1. zápas: Gambrinus Brno - Hradec Králové (11. 4. v 17 hodin) 2. zápas: Hradec Králové - Gambrinus Brno (14. 4. v 16 hodin) Případný 3. zápas: Gambrinus Brno - Hradec Králové (17. 4. v 17 hodin)