První cíl splněn. Jsme v semifinále

6.4.2007
Dva zápasy, dvě vítězství = postup do semifinále. Basketbalistky ZVVZ USK Praha zvládly čtvrtfinálovou sérii play-off ŽBL podle svých představ a po dnešním podvečerním vítězství nad Karlovými Vary si v nejkratší možné době zajistily postup do dalšího kola.
ZVVZ USK - Lokomotiva Karlovy Vary 82:52 (23:20, 45:35, 70:45) KONEČNÝ STAV SÉRIE: 2 - 0 První poločas rozhodně nebyl ze strany ZVVZ USK příliš vydařený. Naše hráčky v něm ztratily patnáct míčů (Karlovy Vary "pouze" 9) a průběžné vedení o deset bodů si zajistily zejména díky dvanácti útočným doskokům, a také dvaceti proměněným trestným hodům (20/26 - úspěšnost 76,9%). Až ve třetí čtvrtině se obraz hry změnil jednoznačněji ve prospěch modro-žlutých barev. Tuto část hry jsme vyhráli především zásluhou zlepšeného výkonu na obranné polovině hřiště přesvědčivě 25:10 a zápas jsme pak s naprostým přehledem dovedli k postupovému konci. Janell Burseová stihla nastřílet za necelých 19 minut 15 bodů, o dva body méně přidala další podkošová hráčka Michaela Hartigová. Po 12 bodech zaznamenaly Sviatlana Volnaya s Grace Daleyovou a do dvouciferných čísel se dostala ještě "jedenáctibodová" Sandra LeDréanová. V karlovarském dresu se velice dobře rozjela Zuzana Serbáková, která nám nasázela v první čtvrtině 11 bodů, ale v dalším průběhu zápasu už přidala pouze jediný koš. Rozehrávačka Adéla dlouhá zařídila 12 bodů a Miroslava Vodrážková 10. Střelkyně: ZVVZ USK - Burseová 15, Hartigová 13, Volnaya 12 bodů a 6 asistencí, Daleyová 12, LeDréanová 11 bodů a 9 doskoků, Pavlíčková 7, Lichnerová 5, Elhotová 5, Pecková 2 K. Vary - Serbáková 13, Dlouhá 12, Vodrážková 10, Chocholatá 7, Zmeková 5, Šandorčínová 2, Ábelová 2, Bártová 1 Další čtvrtfinálové série: Gambrinus Brno - Slovanka Tábor 134:47 (konečný stav série 2 - 0) Kara Trutnov - Sparta Praha 72:51 (konečný stav série 2 - 0) Hradec Králové - Valosun Brno 70:62 (stav série 1 - 1)