Ve Varech jsme uspěli, máme první výhru

3.4.2007
Přesvědčivým vítězstvím na palubovce soupeřek vstoupily basketbalistky ZVVZ USK Praha do čtvrtfinálové série play-off s Karlovými Vary. Do střelecké listiny se zapsalo všech dvanáct hráček, které měli trenéři k dispozici, a postaraly se o jednoznačnou výhru o pětačtyřicet bodů.
Lokomotiva K. Vary - ZVVZ USK 64:109 (14:25, 28:55, 52:83) Stav série: 0 - 1 Po minutě a půl jsme vedli už 8:0, ale domácí tým zanedlouho snížil na rozdíl jediného koše (10:12). Přesto jsme měli úvodní čtvrtfinálové střetnutí podle předpokladů pod kontrolou. V polovině druhé čtvrtiny jsme po dvou trestných hodech Jany Lichnerové zaokrouhlili náš náskok na rovných dvacet bodů a ve 27. minutě to bylo již 41:71. Trenérské duo Blažek-Beneš zapojilo do hry všech dvanáct hráček a všechny se dokázaly střelecky prosadit. Do dvouciferných čísel se dostaly Sandra LeDréanová (16 bodů, z pole 8/11), Grace Daleyová (13 bodů), Sviatlana Volnaya (11 bodů), Kateřina Elhotová (11 bodů, 5/6) a Michaela Hartigová (10 bodů). Jana Lichnerová zaznamenala 9 bodů, Michaela Pavlíčková sice proměnila jen 3 z 11 střeleckých pokusů z pole, avšak k 8 bodům přidala 11 doskočených míčů. Po 8 bodech přidaly ještě Markéta Mokrošová s Kamilou Štěpánovou, za zmínku jistě stojí i 7 získaných míčů Sandry LeDréanové. Karlovarské basketbalistky se dopustily 26 míčových ztrát, náš tým také jednoznačně dominoval pod košem. Domácím citelně chyběla jejich nejlepší střelkyně Petra Gerstnerová, a to i při doskocích: poměr doskočených míčů vyzněl jasně v náš prospěch 44-16 (útočné doskoky 23-3!!!). Vysokoškolačky se díky vysokému vítězství ujaly vedení 1:0. Druhé utkání se hraje v pátek 6. dubna na Folimance a naše hráčky budou chtít bezpochyby rozhodnout o svém postupu do semifinále. Všichni fanoušci modro-žlutých barev jsou na první domácí utkání v letošním play-off srdečně zváni! Střelkyně: K. Vary - Sedláčková 15, Chocholatá 12, Vodrážková 9, Šandorčínová 9, Serbáková 8, Zmeková 5, Dlouhá 4, Bártová 2 ZVVZ USK - LeDréanová 16, Daleyová 13, Volnaya 11, Elhotová 11, Hartigová 10, Lichnerová 9, Mokrošová 8, Pavlíčková 8, Štěpánová 8, Burseová 7, Pecková 5, Kotlanová 3 Další čtvrtfinálové série Sparta Praha - Kara Trutnov 83:87 p.p. (14:22, 39:37, 52:54, 76:76) Valosun Brno - Hradec Králové 84:79 (16:25, 47:41, 66:68) Slovanka Tábor - Gambrinus Brno 50:113 (10:40, 28:69, 44:94)