26 minut a padla stovka

16.2.2022
V dohrávce čtvrtého kola Renomia ženské basketbalové ligy se utkal první tým s posledním. ZVVZ USK Praha jako jasný favorit utkání nedovolil žádné drama a od prvních vteřin šel za vítězstvím. Strakonice sice po dvou minutách srovnaly skóre, pak domácí přeřadily rychlost a dovedly utkání do vítězného konce.

Jak už bylo řečeno v úvodu, na hřišti byl jeden tým. Strakonicím se nedařilo přejít na útočnou půli a tak nasbíraly 12 ztrát. Domácí chvílemi strávily pod košem soupeřek spoustu času. Když nedaly koš z první střely, nebyl problém doskočit a znovu se pokusit skórovat. To vše dokázaly hráčky ZVVZ USK Praha přetavit ve velký bodový zisk a v půlce druhé čtvrtiny na tabuli svítilo 55:10. Ani po té se domácí nezastavily a v poločase byly Strakonice na ručník.

Tempo zápasu Strakonice nezvládly a za první půli předvedli celkem 31 ztrát a po půlce to nebylo jiné. Velký ofenzivní nápor ZVVZ USK Praha pokračoval. To bylo z většiny způsobené dobrou obranou domácích, se kterou se rozehrávačky Strakonic nedokázaly popasovat. A pak to přišlo, ve 26. minutě získala Alena Hanušová míč na půlce a dvojtaktem přehoupla skóre přes sto bodů. Zápas se dohrál ve vysokém tempu a ZVVZ USK Praha vyhrál jednoznačně 154:28.

Za takovéhoto stavu není překvapením, že téměř všechny hráčky ZVVZ USK Praha zaznamenaly dvouciferný počet bodů. Tereza Halátková byla jediná, komu se to nepovedlo, za to kralovala v ziscích, kde se jí povedlo dosáhnout na dvouciferný zápis. Nejlepší střelkyní zápasu se stala Brionna Jones s 28 body, za ní byla Veronika Voráčková s 24 a María Conde s 21 body.

ZVVZ USK Praha – BK Strakonice 154:28 (31:8, 44:4, 41:10, 38:6)
Jones 28 (7 d., 7 a.), Voráčková 24 (8 zisků), Conde 21, Šípová 17 (7 d.), Hanušová 16 (7 d.), Oblak 15 (7 a.), Vyoralová 13 (7 a.), Thomas 11, Halátková 9 (10 zisků)