Na závěr jsme deklasovali Hradec

23.3.2007
Naprosto jednoznačně o třiašedesát bodů vyhrály naše hráčky své závěrečné utkání ve skupině A1 Ženské basketbalové ligy. Hradec Králové neměl na Folimance ani nejmenší šanci - už v prvním poločase prohrával o dvaačtyřicet bodů a nakonec musel skousnout drtivou porážku 54:117.
ZVVZ USK - Hradec Králové 117:54 (34:13, 63:21, 93:44) Za stavu 17:12 se našim hráčkám povedla desetibodová šňůra, po které jsme se dostali do dvouciferného vedení a v dalším průběhu prvního poločasu už rozdíl ve skóre utěšeně narůstal. Úsek hry mezi 7. a 15. minutou jsme vyhráli 29:1 (!) a po trojce Jany Lichnerové jsme vedli již 46:13. Celkem jsme Hradci v prvním poločase nasázeli úctyhodných 63 bodů (trojky 7/9), přičemž do střelecké listiny se stihlo zapsat všech deset hráček, které mělo trenérské duo Lubor Blažek-Ivan Beneš pro tento zápas k dispozici. Výmluvný byl i poločasový rating: ZVVZ USK 94, Hradec Králové -2... Třetí čtvrtina sice byla o poznání vyrovnanější a skončila 30:23, ale závěrečné hrací období jsme opanovali v poměru 24:10 a získali jsme jednadvacátou výhru v letošní prvoligové sezoně. "Bylo to zasloužené vítězství, naše hráčky podaly velice slušný výkon," stručně okomentoval dnešní střetnutí Lubor Blažek. Jeho svěřenkyně si udržely úspěšnost střelby z pole nad hranicí 65%, naopak Hradec střílel velmi špatně (35%) a navíc ztratil dvojnásobný počet míčů (10 - 20). Domácí basketbalistky měly podle očekávání jasně navrch i v doskakování (40 - 22, útočné doskoky 12 - 7). Hned osm hráček ZVVZ USK nastřílelo více než 10 bodů. Po 14 bodech zaznamenaly Sviatlana Volnaya (z pole 5/6), Kateřina Elhotová (5/6) a Janell Burseová (šestky 6/6), o bod méně nastřílela Sandra LeDréanová, 12 bodů přidaly Jana Lichnerová (5/6) s Michaelou Pavlíčkovou (Grace Daleyová zaznamenala 11 a Michaela Hartigová 10 bodů (navíc 11 doskoků). V královehradeckém dresu byla na útočné polovině hřiště nejnebezpečnější rozehrávačka Iva Komžíková. Proměnila sice pouze 5 ze 17 střeleckých pokusů (29,4%), ale v součtu se stoprocentními trestnými hody (6/6) jí to stačilo na 17 bodů. Druhou nejlepší střelkyní hostů byla s 8 body Petra Mlejnková. Střelkyně: ZVVZ USK - Burseová 14, Volnaya 14, Elhotová 14, LeDréanová 13, Pavlíčková 12, Lichnerová 12, Daleyová 11, Hartigová 10 bodů a 11 doskoků, Pecková 9, Mokrošová 8 Hradec Králové - Komžíková 17, Mlejnková 8, Nováková 7, Hanks 7, Růžičková 5, Houdková 3, Labuťová 2, Ondřejová 2, Březinová 2, Věchtová 1