Brňanky byly i tentokrát úspěšnější

21.3.2007
O sedmnáct bodů prohrály naše basketbalistky v dohrávaném utkání 22. kola ŽBL na palubovce brněnského Gambrinusu. Po vyrovnané první čtvrtině jsme ve druhé části hry nabrali dvouciferné manko, které už jsme v dalším průběhu zápasu přes veškerou snahu nevymazali.
Gambrinus Brno - ZVVZ USK 79:62 (19:19, 44:35, 65:51) Naše hráčky začaly na Moravě naprosto skvěle - v 7. minutě jsme vedli o deset bodů (16:6). Domácí družstvo v těchto fázích zápasu "spasila" slovenská křídelnice Zuzana Žirková, která během necelé minuty trefila dvě trojky a Brno ještě do konce úvodní desetiminutovky počáteční manko úplně zlikvidovalo. Přelom první a druhé části hry Gambrinus vyhrál 14:0 a od té doby už ani jednou neprohrával. USK se sice dlouho držel na přijatelném desetibodovém rozdílu a ve 24. minutě jsme po koši Michaely Pavlíčkové prohrávali dokonce jen 47:53, ovšem přestože Brno v poslední čtvrtině minulo osm střeleckých pokusů v řadě a více než pět minut nedalo ani jediný koš, v závěru si pohlídalo poměrně přesvědčivou výhru. Šestnácti body za 24 odehraných minut se o ni zasloužila pivotka Petra Kulichová (8/13 z pole), o bod méně nastřílela Deanna Nolanová a 14 bodů přidala Ivana Večeřová. V našem týmu se nejvíce dařilo Michaele Pavlíčkové, která trefila všechny čtyři trojky a zaznamenala 17 bodů, Janell Burseová přidala 14 bodů, Sandra LeDréanová 11 a Sviatlana Volnaya 10. "Po vyrovnané první čtvrtce Brno získalo díky agresivní obraně vedení, které ho uklidnilo. Přes veškerou naši snahu se nám nepodařilo jeho náskok snížit, domácí si ho pohlídali až do konce zápasu," zhodnotil dnešní utkání hlavní kouč ZVVZ USK Lubor Blažek. Střelkyně: Brno - Kulichová 16, Nolanová 15, Večeřová 14, Machová 12, Žirková 12, Vítečková 8, Veselá 2 ZVVZ USK - Pavlíčková 17, Burseová 14, LeDréanová 11, Volnaya 10, Mokrošová 6, Hartigová 2, Elhotová 2