7 statečných

10.1.2022
První hrací víkend v roce 2022 jsme odehrály pouze v 7mi hráčkách

Tygři Praha vs. USK Praha 74:41

Našim sobotním soupeřem byl největší favorit této soutěže - Tygři Praha. Náš tým byl kvůli karanténě oslaben a celý víkend jsme odehrály ve velmi úzké rotaci. Zápas byl od samého začátku velmi nervózní na obou stranách hřiště. Více než pohledný basket byl tento zápas bojem. Soupeřky nás převyšovaly svojí enormní útočnou aktivitou a agresivním, celoplošným presinkem. Prvních 5 minut zápasu bylo na skóre velmi chudých v poměru 3:1 pro soupeře. Následně soupeř začal diktovat tempo zápasu, které udával až do konce zápasu. Naše děvčata se ale nevzdala a bojovala opravdu až do konce.

HB Basket Praha vs. USK Praha 69:54

Stejně agresivní soupeř náš čekal i v druhém víkendovém zápase. Derby s HB Basket přineslo především v první půlce vyrovnanou partii. Nás opět “zdobilo” obrovské množství ztrát při rozehrávce a díky tomu soupeř získával jednoduché koše z protiútoků. O výsledku zápasu rozhodla především třetí čtvrtina, kterou jsme prohráli 21:7. Nám se podařilo vyhrát obě sudé čtvrtiny, ale to bylo bohužel málo. Holkám patří velké díky za to, že nic nezvdaly a bojovaly i přes velmi úzkou rotaci. Určitě musíme do dalších zápasů zvýšit agresivitu a výrazně snížit počet ztrát.