Rozhodl výpadek ve druhé čtvrtině

17.3.2007
Nevydařený závěr druhé čtvrtiny rozhodl o porážce našeho týmu v dalším letošním souboji s brněnským Gambrinusem. ZVVZ USK sice zápas nadějně rozehrál, ovšem poslední čtyřminutovku prvního poločasu prohrál 2:16 a přes veškerou snahu své manko po přestávce nevymazal.
ZVVZ USK - Gambrinus Brno 56:69 (16:18, 24:42, 44:55) Začátek ostře sledovaného střetnutí našim hráčkám vyšel - po sedmi minutách hry jsme vedli 16:10. Přelom první a druhé čtvrtiny ale Brňanky vyhrály jednoznačně 15:1 a dostaly se do osmibodového vedení. V 16. minutě jsme sice po koši Kateřiny Elhotové snížili na přijatelných 22:26, ale zbývající úsek hry v prvním poločase se odehrál plně v režii soupeřek. Ty už nám pak povolily nastřílet pouze dva body, přičemž samy jich přidaly šestnáct a poločasový výsledek 24:42 nevěštil nic dobrého. Domácí tým se však ještě jednou dostal na dostřel. Po velkém náporu a šňůře 11:0 jsme patnáct minut před koncem prohrávali jen 37:44. Pak nám ale Brno znovu uteklo do dvouciferného vedení a v poslední desetiminutovce už výhru s přehledem udrželo. Velmi dobrý výkon odvedla Janell Burseová, která proměnila 7 z 14 střel z pole, 6 z 7 trestných hodů a s 20 body byla nejlepší střelkyní zápasu. Sviatlana Volnaya přidala zejména díky osmi šestkám 12 bodů (z pole jen 2/10), Michaela Pavlíčková zaznamenala 10 bodů a doskočila 7 míčů. Na krátký časový úsek zasáhla do hry i uzdravená Grace Daelyová. V týmu vítězek nastřílely Eva Vítečková s Hanou Machovou po 16 bodech, Zuzana Žirková přidala 12 bodů a Deanna Nolanová o jeden méně. Pivotka Petra Kulichová proměnila jen 2 z 8 střel z pole a k výhře svého družstva přispěla 4 body, ale také doskočila 10 míčů. "Dnešnímu výkonu chybělo z naší strany více bojovnosti a podle mého názoru z této menší aktivity vyplývala neúspěšná střelba a řada chyb v obraně," hodnotil zápas hlavní kouč ZVVZ USK Lubor Blažek. "Prohráli jsme na doskoku a rozhodně nám chyběl lepší návrat do obrany, ve kterém nás dnes Brno také přehrálo. Myslím si, že celkově můžeme být spokojeni spíš s výsledkem, předvedená hra nebyla optimální." Brněnský asistent Vlastimil Havlík byl o poznání spokojenější. "Zápas jsme vyhráli, takže je na naší straně spokojenost. Myslím, že určitý rozdíl mezi oběma týmy stále je, a to se dnes také projevilo. Podle mého názoru rozdíl patnácti bodů přibližně odpovídá průběhu utkání, které jsme měli relativně pod kontrolou." Střelkyně: ZVVZ USK - Burseová 20, Volnaya 12, Pavlíčková 10, Mokrošová 5, LeDréanová 4, Hartigová 3, Elhotová 2 Brno - Machová 16, Vítečková 16, Žirková 12, Nolanová 11, Večeřová 6, Veselá 4, Kulichová 4