V městském derby porážíme Slávii

4.12.2021
Renomia ženská basketbalová liga se po více než měsíci vrátila na Královka. A to hned s městským rivalem BLK Slavia Praha. Tento zápas 10. kola také odstartoval druhou polovinu základní části letošního ročníku.

Derby mělo jednoznačného favorita, který od úvodních minut potvrzoval svoji roli. Skóre otevřela Alyssa Thomas netradičně z čáry trestného hodu a to byl nejtěsnější rozdíl v dnešním zápase. Od této chvíle se náskok domácích jenom zvyšoval. Obrana ZVVZ USK Praha fungovala po celém hřišti a Slávistky si s přechodem na útočnou půli nevěděly rady. A když jsem jim to povedlo, tak z vyložené šance minuly. Za to koše na druhé straně padaly jako na běžícím páse a do poločasu šly obhájkyně titulu s 34 bodovým vedením. Natália Hejková také rozložila minutáž mezi všechny své svěřenkyně a tak se bodové hody rozdělily mezi všechny hráčky ZVVZ USK Praha.

Po patnáctiminutovém oddychu oba týmy pokračovaly tam, kde skončily. Domácí předváděli skvělou hru pod oběma koši a hostům se furt nedařilo dostat do tempa. A díky ofenzivní smršti ZVVZ USK Praha ve třetí části se čekalo, kdy se prolomí stobodová hranice. Tu se podařilo překonat až ve čtvrté části a to trojkou. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby se to nepovedlo americké pivotce Brionně Jones. Paní trenérka ZVVZ USK Praha Natália Hejková za rozhodného stavu nechala odpočívat více vytížené hráčky. Ani přes to Slávistky nebyly schopné překonat obranu domácích a kosmeticky upravit výsledek zápasu. Ten tedy skončil jednoznačně ve prospěch domácích 113:33.

Že se body rozložily mezi všechny domácí, dokazuje i fakt, že se hned sedm hráček dostalo přes deset bodů. Nejvíce jich zaznamenala María Conde. S 19 body se také stala nejlepší střelkyní zápasu. O bod méně stihla Brionna Jones. Té tak chybějí 3 body k překonání 1000 bodů v české lize. Dragana Stanković k 16 bodům přidala ještě 7 doskoků. To také byla veliká zbraň ZVVZ USK Praha. V dnešním zápase přeskákali soupeře 52:37.

ZVVZ USK Praha – BLK Slavia Praha 113:33 (24:10, 30:10, 35:7, 24:6)
Conde 19, Jones 18, Stanković 16 (7 d.), Oblak a Voráčková po 12, Vyoralová a Šípová po 10, Thomas 9 (7 d.), Bálintová 5, Sklenářová 2, Halátková 0