Solidní výkon na Brno nestačil, pohár získaly soupeřky

11.3.2007
Vítězem letošního ročníku Českého poháru v basketbale žen se stalo družstvo Gambrinusu Brno. Úřadující české mistryně v dnešním finálovém duelu zdolaly ZVVZ USK o třináct bodů a obhájily tak své prvenství v druhé nejprestižnější tuzemské klubové soutěži.
ČESKÝ POHÁR - FINÁLE Gambrinus Brno - ZVVZ USK 79:66 (20:10, 42:25, 58:45) Po vyrovnaném začátku (9:8) se Brňankám povedla devítibodová šňůra, po které nám soupeřky odskočily do dvouciferného vedení. To jsme sice ve druhé čtvrtině stáhli a po dvou koších Sandry LeDréanové to bylo 25:19, jenže Deanna Nolanová poté tříbodovou akcí odstartovala další trhák svého týmu (opět 9:0) a Gambrinus nakonec vyhrál úvodní půli o sedmnáct bodů. Ve 25. minutě už to bylo 54:31, ale naše hráčky nerezignovaly a osm a půl minuty před koncem utkání jsme po trojce Michaely Hartigové ztráceli jen deset bodů (52:62)! Definitivní jistotu tak Brno získalo až po další šňůře 10:1 - Gambrinus získal pohárovou trofej podvanácté v řadě. Střelecky se nejvíce dařilo Zuzaně Žirkové, která trefila 4 z 5 tříbodových pokusů a celkem zaznamenala 18 bodů, k nimž přidala 10 doskočených míčů. Deanna Nolanová nastřílela 13 bodů, po 11 bodech si připsaly Hana Machová, Petra Kulichová a Eva Vítečková. V našem dresu odehrála povedené utkání především dvojice Sviatlana Volnaya, Michaela Pavlíčková. Běloruská křídelnice nastřílela 18 bodů a Pavlíčková jen o jediný méně (navíc 18 doskoků). Do dvouciferných čísel se dostala ještě Sandra LeDréanová s 11 body, Janell Burseová přidala 9 bodů. Střelkyně: Brno - Žirková 18, Nolanová 13, Machová 11, Vítečková 11, Kulichová 11, Večeřová 10, Veselá 5 ZVVZ USK -Volnaya 18, Pavlíčková 17, Le Dréanová 11, Burseová 9, Hartigová 5, Mokrošová 4, Elhotová 2 Utkání o 3. místo Sparta Praha - Loko K. Vary 57:73 (12:22, 31:38, 45:57)