Jednoznačné vítězství v Benešově

24.10.2021
Jednoznačný výkon předvedly hráčky ZVVZ USK Praha v pátém kole Renomia ženské basketbalové ligy. V Benešově vyhrály nad týmem Slovanka o 78 bodů.

K výhře vykročily obhájkyně titulu hned v úvodu zápasu, kdy za stavu 5:6 z pohledu domácích, ovládly parkety v benešovské hale. Aktivní hra v defenzívě nedovolila Slovance vytvářet příležitosti ke skórování. Stejně dobře makala děvčata vedená trenérkou Natálií Hejkovou i na útočné polovině. Týmovou prací odskočily do 27 bodového vedení. V další čtvrtině atakovalo ZVVZ USK Praha čtyřiceti bodový nastřel. O pouhé tři body to však nevyšlo. I přes takto vysokou ofenzivní smršť se podařilo Slovance vícekrát prosadit než v úvodu zápasu. Později se ukázalo, ze 17 bodů za čtvrtinu bylo jejich dnešním maximem.

Zápas se po poločase vyvíjel stejně jako v první půlce. ZVVZ USK Praha byl dominantní jak v útoku tak v obraně. Soupeřkám dovolily vstřelit jen 11 bodů, za to samy nastřílely 30. V 29. minutě tak Brionna Jones střelou z dálky prolomila stobodovou hranici a bylo po utkání. Poslední čtvrtina žádné velké drama nepřinesla a tým ZVVZ USK Praha si připsal jasnou výhru.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 29 body americká pivotka Brionna Jones. K ní se přidala hned pětice spoluhráček s dvouciferným počtem bodů na svém kontě. Veronika Voráčková k 20 bodům ještě desetkrát asistovala a jako jediná zapsala double double. Za zmínku určitě stojí i výkon Simony Sklenářové. Ta za 21 minut na hřišti stihla 15 bodů, 4 doskoky a 7 asistencí. To taková Alyssa Thomas k 13 bodům zaznamenala 7 zisků.

Slovanka - ZVVZ USK Praha 47:125 (8:35, 17:37, 11:30, 11:23)

Jones 29 (8 d.), Voráčková 20 (8 d., 10 a.), Conde 16, Sklenářová 15 (7 a.), Thomas 13 (7 zisků), Bálintová 13, Oblak 9, Vyoralová 7, Šípová 3, Halátková 0