Přípravné zápasy ZVVZ USK Praha

17.9.2021
Tým vedený paní trenérkou Natálií Hejkovou odehrál na Královce dva přípravné zápasy. Ve čtvrtek se utkal s euroligovým týmem ze Šoproně, po 24 hodinách se utkal se slovenskými Čajkami z Piešťan.

V takových to zápasech nejde o výsledek, ale je nutné zmínit, že obě utkání hráčky ZVVZ USK Praha vyhrály. Velkým přínosem pro domácí byla možnost vyzkoušení nových herních situací a zapojení nových hráček do zápasového režimu. Že je potřeba ještě nějaké věci doladit, dokládá i hodnocení asistenta trenérky Pavla Kubálka:

„Na hráčkách bylo vidět, že se po dlouhé přípravě těšily na utkání. Zpočátku byla koncentrace všech hráček na vysoké úrovni. S příchodem únavy, speciálně ve druhém zápase, se soustředění hráček snížilo, a tím docházelo i k chybám v obraně, díky kterým jsme soupeřkám dovolili skórovat z lehkých pozic.“

Před prvním zápasem nového ročníku ženské basketbalové ligy, která odstartuje 25. září venkovním zápasem proti Slavii Praha, se ZVVZ USK Praha utká ještě s Polkowicemi. I tento zápas však bude z důvodu probíhající přípravy odehrán za zavřenými dveřmi, tedy bez diváků.