Rozhodli jsme už v prvním poločase

3.3.2007
Žádné problémy, žádné pochyby. Basketbalistky ZVVZ USK Praha zvládly další utkání ve skupině A1 bez jakýchkoliv potíží a na palubovce Kary Trutnov zvítězily o více než čtyřicet bodů. Střelecky se dařilo zejména dvojici Pavlíčková-LeDréanová, které dohromady nastřílely 49 bodů.
Kara Trutnov - ZVVZ USK Praha 52:93 (12:24, 23:47, 31:71) Naše hráčky vstoupily do utkání s třetím týmem tabulky s velkou chutí a po necelých čtyřech minutách vedly 12:0! Osmi body se na tom podílela Sandra LeDréanová, která nakonec proměnila v prvním poločase 7 z 8 střeleckých pokusů z pole a stejně jako Michaela Pavlíčková nastřílela 16 bodů. Obě hráčky tak v úvodních dvou částech hry dohromady zaznamenaly o devět bodů víc, než celý tým Trutnova! Česká reprezentantka Míša Pavlíčková si navíc stihla připsat double-double, když k oněm zmíněným 16 bodům přidala i 13 doskočených míčů! Zajímavé bylo i to, že její koeficient užitečnosti se vyšplhal až na číslo 27, zatímco družstvo Kary mělo dohromady rating pouze 12...!!! Ve druhém poločase, do kterého ZVVZ USK vstoupil s čtyřiadvaceti body k dobru, se pokračovalo podle podobného scénáře. Svěřenkyně trenérů Lubora Blažka a Ivana Beneše výborně bránily a tomu odpovídal i průběžný stav po třech čtvrtinách. Za třicet minut hry jsme inkasovali pouhých 31 bodů, přičemž úspěšnost střelby Trutnova jsme stlačili na 22,2% (12/54)!!!!! V domácím dresu byla na útočné polovině hřiště nebezpečná prakticky pouze jediná hráčka. Kateřina Zohnová proměnila 6 z 15 střel z pole (z toho trojky 3/8), jeden trestný hod a nastřílela 16 bodů. Druhou nejlepší střelkyní Trutnova byla se 7 body rozehrávačka Darina Mišurová. Naše družstvo v ofenzívě spoléhalo zejména na Michaelu Pavlíčkovou, Sandru LeDréanovou a Sviatlanu Volnou. První jmenovaná zaznamenala 27 bodů (trojky 3/3) a 16 doskoků (užitečnost 36), LeDréanová přidala 22 bodů s vynikající úspěšností střelby 90% (šestky 4/4) a Volnaya nastřílela 17 bodů (trojky 2/3, trestné hody 7/8), k nimž přidala 10 doskočených míčů. Do dvouciferných čísel se dostala ještě autorka 10 bodů Kateřina Elhotová. "Na utkání jsme se připravili dobře, přestože jsem měl trochu obavy z toho, jak se projeví tréninkový proces, který jsme absolvovali v sedmi až osmi hráčkách. Dařilo se nám v obraně i v útoku, za což jsem samozřejmě moc rád," zhodnotil další vítězné utkání hlavní trenér ZVVZ USK Lubor Blažek. Body: Trutnov - Zohnová 16, Mišurová 7, Kuřitková 5, Petrovická 5, Hindráková 5, Udeaja Priscilla 5, Špirková 4, Ziklová 3, Stehlíková 2 ZVVZ USK - Pavlíčková 27, Le Dréanová 22, Volnaya 17, Elhotová 10, Mokrošová 6, Lichnerová 5, Pecková 4, Hartigová 2 Další výsledky Skupina A1 Hradec Králové - Gambrinus Brno 56:122 (16:33, 28:61, 45:83) Skupina A2 Valosun Brno - BK Strakonice 70:65 (14:17, 30:30, 50:46) Sparta Praha - SK UP Olomouc 97:64 (24:14, 43:33, 72:46) Loko K. Vary - Slovanka Tábor 88:64 (26:16, 45:35, 72:48)