U19 podlehly Maďarsku a o medaile na MS si nezahrají

13.8.2021
Škoda. České basketbalistky do devatenácti let nebyly daleko od semifinále světového šampionátu, nakonec ale ve čtvrtfinálovém dramatu podlehly domácímu Maďarsku 71:78 a o víkendu si zahrají o 5.-8. místo. Jejich dalším soupeřem bude poražený z večerního duelu mezi Španělskem a USA.

Češky v náročném zápase před velmi slušně zaplněnou halou v Debrecínu ani jednou nevedly a od první minuty celou dobu ztrácely. Jejich maximální manko bylo ale „jen“ desetibodové a až do úplného závěru na soupeřky dorážely. Po vyrovnané přestřelce v první čtvrtině přišla první bodové série Maďarek v ofenzivně opatrnější druhé desetiminutovce, kdy krátce před poločasem domácí tým odskočil na 38:28. Lvice ale uzavřely poločas sérií 7:2 a dostaly se zpět na dostřel.

Druhý poločas měl prakticky stejnou tvář. Svěřenkyně Romany Ptáčkové dobývaly maďarský koš, ale vždy, když se přiblížily na dostřel, přišla těžká střela nebo dva slepené koše Maďarek, který Lvice srazil zpět. Podruhé vedly Maďarky o deset bodů pět minut před koncem. V tu chvíli vyhrabaly Češky poslední zbytky sil a minutu před koncem snížily na rozdíl tří bodů. V tu chvíli ale odpověděla trojkou domácí hvězda Julia Boros a bylo rozhodnuto. Právě Boros táhla svůj tým k výhře 23 body, na sedmnácti se shodlo duo Madar a Dombai. V českém dresu odehrála skvělý zápas šestnáctiletá Dominika Paurová, která se blýskla 22 body, na čtrnáct se dostala Valentýna Kadlecová. Při relativně vyrovnaných statistikách Češky srazilo osm zahozených šestek.

zdroj: cz.basketball