Druhé kolo olympijských duelů

29.7.2021
Dnešním dnem pokračoval ženský basketbalový turnaj v Tokiu. V úvodním utkání favorizovaná Kanada jednoznačně přejela Jižní Koreu. Z pohledu fanoušků ZVVZ USK Praha bylo druhé utkání velice zajímavé. Proti sobě nastoupila letošní posila Dragana Stanković a Španělka María Conde.

Kanada – Jižní Korea 74:53 (16:15, 17:13, 16:11, 25:14)
Carleton 18 (7 d.), Achonwa 14 (10 d.), Alexander 10 – Park Ji-Su 15 (11 d.), Kang Lee-Seul a Kim Dan-Bi po 11

Veliký rozdíl ve skóre neodpovídá předvedené hře Jižní Koree v prvních třech čtvrtinách. V první desetiminutovce dokonce umazaly šestibodový náskok hráček Kanady. Ve druhém dějství se jím to povedlo dokonce dvakrát. Nejdříve stáhly šestibodový náskok, chvilku na to pětibodový. Jenže po poločase přišel útlum, který hráčky s javorovým listem na hrudi korunovaly 10 bodovou šňůrou v poslední čtvrtině, která určila finální výsledek zápasu.

Španělsko – Srbsko 85:70 (19:20, 22:24, 18:14, 26:12)
Torrens 25, Ndour 20 (9 d.), Cazorla 17, Ouviňa 10 – Brooks 16, Anderson 13 (8 d.), Krajišnik-Jovanović a Vašić po 11

Zápas dvou basketbalových gigantů přinesl velice zajímavou podívanou. V úvodu utkání se Španělky dostaly do pětibodového vedení, které Srbky vymazaly, a samy si vzaly jednobodový náskok do druhého dějství. Hráčky z Balkánského poloostrova si vypracovaly až dvouciferný náskok, ale Španělky se nevzdaly a do poločasu šly s tříbodovou ztrátou. Po změně stran se Srbky zase vzdálily na 9 bodů. Bývalá hráčka ZVVZ USK Praha Cristina Ouviňa proměnila 45 vteřin před koncem čtvrtiny trojkový pokus a poslala svůj tým do vedení. Srbkám v tu chvíli došel dech a do konce zápasu jenom ztrácely. Španělky si tak připsaly druhou výhru na letošních hrách. Srbky s bilancí 1:1 se zatím krčí na 3. místě ve skupině A. Ve vítězném týmu do zápasu zasáhla Mária Conde, které se střelecky nedařilo. Za více než 5 minut na hřišti neproměnila ani jednu ze svých 4 střel. Na druhé straně se 6 body prezentovala Dragana Stanković.