Porazili jsme i Trutnov a jsme v čele tabulky

16.2.2007
Devatenáctou výhru v letošním ročníku ŽBL vybojovaly v dnešní předehrávce 20. kola hráčky ZVVZ USK. Mírné komplikace přišly jen na konci třetí čtvrtiny, když Trutnov snížil rozdíl ve skóre na 13 bodů, ovšem hostitelky rychle odpověděly sedmi body v řadě a nebylo co řešit.
ZVVZ USK - Kara Trutnov 83:61 (22:11, 48:29, 63:50) Po trojce Markéty Mokrošové jsme vedli na začátku 4. minuty již 7:0 a na konci prvního hracího období narostl náš náskok do dvouciferné podoby. Ve druhé čtvrtině padlo oboustranně o něco více bodů, ovšem domácí hráčky měly zápas i nadále pod kontrolou - v 16. minutě už to bylo 44:22. Basketbalistky ZVVZ USK trochu vypadly "z role" jen ve třetí desetiminutovce, kterou prohrály 15:21. V této části hry se osmi body blýskla Kateřina Hindráková, a když přidala v posledních dvaceti vteřinách pět bodů v řadě Hana Ziklová, Kara snížila své manko na přijatelných třináct bodů. Případné komplikace však domácí družstvo zažehnalo hned v úvodu posledního dějství. Sviatlana Volnaya trefila dvě trojky, rovněž Markéta Mokrošová se přesně trefila z perimetru a po šňůře 13:2 bylo jasné, že i tentokrát zůstanou dva body podle očekávání na Folimance. Skvělý zápas má za sebou Sviatlana Volnaya. Běloruská křídelnice nasázela Trutnovu 27 bodů, když proměnila 11 ze 17 střel z pole (z toho trojky 4/6). Čtyři tříbodové pokusy trefila i Markéta Mokrošová (celkem 14 bodů), 12 bodů přidala uzdravená americká pivotka Janell Burseová a o bod méně nastřílela Sandra LeDréanová. V týmu poražených se na útočné polovině hřiště více prosazovaly jen dvě hráčky. Kateřina Hindráková minula jen 3 z 8 trojek a konto trutnovské družiny obohatila o 17 bodů, skvělou úspěšností střelby (77,8% - 7/9) se mohla pochlubit autorka 16 bodů Hana Ziklová. Darina Mišurová nastřílela 10 bodů, ale proměnila jen 4 ze 17 střel (23,5%). "Trutnov zahrál velmi dobrý zápas. My jsme k němu přistoupili ze začátku trochu chladněji, o našem vítězství rozhodl až zlepšený výkon v poslední čtvrtině," prohlásil domácí trenér Lubor Blažek. Jeho protějšek Martin Petrovický zhodnotil utkání takto: "Podali jsme výrazně lepší výkon než ve středečním pohárovém utkání na Spartě. S ohledem na naši oslabenou sestavu je pro nás výsledek přijatelný." Body: ZVVZ USK - Volnaya 27, Mokrošová 14, Burseová 12, LeDréanová 11, Hartigová 8, Pecková 5, Lichnerová 4, Pavlíčková 2 Trutnov - Hindráková 17, Ziklová 16, Mišurová 10, Špirková 6, Petrovická 6, Udeaja 4, Váchová 2