Lvice U20 podlehly Srbsku

14.7.2021
Až ve třetím utkání na Challengeru U20 v maďarské Šoproni našly české basketbalistky přemožitele, když podlehly Srbsku 76:85. Po třech zápasech ve stejném počtu dnů si dopřejí Lvice zasloužený odpočinek, v pátek vyzvou v 19:30 domácí Maďarky.

Český tým znovu vstoupil do zápasu velmi slušně a se silnými soupeřkami nejen držel krok, ale byl po většinu první čtvrtiny ve vedení. Srbky se dokázaly ze ztráty vyhrabat a v osmé minutě srovnaly na 18:18, závěr první desetiminutovky byl ale v české režii. V podobném režimu pak probíhala i druhá čtvrtina, když Češky dokázaly nápor soupeřek vždy včas zastavit, jejich vlastní série ale nebyla nikdy dostatečně dlouhá, aby Srbkám utekly. Nejvyšší rozdíl v první půli byl krátce před poločasem osm bodů pro Lvice.

Třetí čtvrtině svěřenkyním trenérky Ptáčkové podobně jako včera nevyšla, když se Srbky poháněné energickým projevem trenéra Miloše Pavloviče dokázaly vyhecovat, přitvrdily v obraně, trefily některé těžké střely v útoku a otočily až jedenáctibodový rozdíl, který na tabuli svítil patnáct minut před koncem. Závěr třetího období vyšel Srbsku dokonale a hostující hráčky šly dokonce poprvé od první čtvrtiny do vedení. Poslední čtvrtina pak nabídla, jak už je tomu u zápasů českého týmu v Maďarsku zvykem, parádní drama. Oba celky neustále přitvrzovaly v obraně a nedávaly si ani centimetr prostoru navíc, z přehnané agresivity zase plynuly na obou stranách zbytečné fauly. Mírně navrch však měly Srbky, které pět minut před koncem utekly poprvé do čtyřbodového trháku a donutily český tým k oddechovému času. Ani ten ale český tým neprobral, přišly nevynucené chyby a nepřesné střely a Srbsko si závěr dokázalo zkušeně pohlídat. Na Lvicích se v náročném programu také projevila trochu únava.

Julia Vydrová (hráčka českého týmu): "Věděli jsme, že Srbky budou hrát tvrdě, nedají nám nic zadarmo, a že na ně máme. První poločas jsme diktovali  tempo hry a drželi si náskok. Poločas skončil rozdílem šesti bodů v náš prospěch. Ve třetí čtvrtině jsme dali prostor, aby se soupeř chytl střelecky a to vedlo k tomu, že se Srbkám zvedlo sebevědomí a dostali se na dostřel. Ještě 5 minut dokonce byl stav vyrovnaný a dramatický. Bohužel jsme nechali soupeři volné střely a postavili je na čáru trestných hodů. Tím se dostali do vedení, což udrželi až dokonce a navyšovali."

Body: Malíková 15, Vydrová 13, Zeithammerová 12, Kubíčková 8, Brejchová 7, Hynková a Králová po 6, Fišerová 5, Kadlecová 4, Paurová, Finková, Pokorná 0

zdroj: cz.basketball