Už dnes vpodvečer hrajeme s Trutnovem

16.2.2007
V dalším pokračování Ženské basketbalové ligy čeká naše hráčky dnes vpodvečer utkání s Karou Trutnov. Našim soupeřkám patří v aktuální tabulce skupiny A1 třetí příčka, ovšem jednoznačným favoritem bude tým ZVVZ USK, který v lize vyhrál již desetkrát v řadě!
ŽBL - skupina A1 (21. kolo): ZVVZ USK - Kara Trutnov (16. 2. v 18.30, SH Folimanka) Východočeský klub vstoupí zápasem na Folimance do nadstavbové části ŽBL. Nutno však poznamenat, že našim soupeřkám závěr základní části příliš nevyšel. S předposledními Strakonicemi se Trutnov překvapivě více než tři čtvrtiny trápil a o povinném vítězství definitivně rozhodl až v posledních osmi minutách. Do skupiny A1 tedy vstoupil s bilancí 12 výher a 6 porážek. Mezi ofenzívní tahouny Kary patří zejména čtveřice Kateřina Zohnová, Darina Mišurová, Romana Stehlíková a Hana Ziklová. Toto kvarteto má průměr nastřílených bodů v rozmezí od 10,3 do 11,3 a společnými silami se zatím postaralo o více než polovinu všech bodů svého týmu (749 z 1418 bodů). Zohnová (trojky 41,3% - 33/80), Ziklová (42,1% - 16/38) a Mišurová (35,4% - 17/48) jsou velice nebezpečné při střelbě z perimetru, stejně tak i Kateřina Hindráková (39,5% - 15/39). Oba vzájemné duely v probíhající sezoně jsme přesvědčivě vyhráli. V listopadovém střetnutí na palubovce Trutnova jsme triumfovali po výsledku 91:58, v polovině ledna pak tým ZVVZ USK zvítězil 81:49, když už po prvním poločase měl k dobru 30 bodů. V těchto dvou zápasech se v týmu soupeřek nejvíce dařilo Simoně Podešvové a Darině Mišurové - obě zaznamenaly shodně po 25 bodech (Podešvová 14 + 11, Mišurová 10 + 15). Soupiska Trutnova 4 Podešvová Simona 5 Váchová Kateřina 6 Udeaja Chioma Priscilla 7 Stehlíková Romana 8 Hindráková Kateřina 9 Zohnová Kateřina 10 Mišurová Darina 11 Petrovická Blanka 12 Kuřitková Pavla 13 Špirková Irena 14 Stejskalová Jana 15 Ziklová Hana