V Hradci jsme potvrdili sobotní triumf nad Brnem

11.2.2007
Jednoznačným vítězstvím v Hradci Králové vstoupily hráčky ZVVZ USK Praha do nadstavbové části Ženské basketbalové ligy. Do tabulky skupiny A1 si připsaly dva body za výhru 89:61, čímž potvrdily včerejší senzační triumf nad brněnským Gambrinusem.
ŽBL - skupina A1: 19. kolo Hradec Králové - ZVVZ USK 61:89 (25:27, 36:47, 49:72) V první čtvrtině s námi domácí basketbalistky držely krok zejména díky perfektní střelbě z perimetru. Hradec Králové proměnil v této části hry 5 ze 7 tříbodových pokusů, navrch přidal 8 z 10 trestných hodů a nebýt trojky Kateřiny Elhotové v úplném závěru 10. minuty, dokonce by domácí tým zaznamenal dílčí úspěch v podobě vyhrané čtvrtiny. Ve druhém dějství jsme přece jen přidali v obraně a výsledkem bylo navýšení rozdílu ve skóre na uklidňujících jedenáct bodů. Po přestávce už byl konečný výsledek podle předpokladů jen otázkou skóre. Náš náskok velmi rychle narostl až k hranici dvaceti bodů a žádné komplikace nenastaly ani v poslední desetiminutovce. Svěřenkyně trenérů Lubora Blažka a Ivana Beneše mnohem lépe střílely (úspěšnost střelby z pole 32,2% - 55,9%!), negativem je však 15 (!) minutých šestek (10/25, z toho Janell Burseová a Sviatlana Volnaya 1/5). Nejlepší střelkyní zápasu byla Michaela Pavlíčková, která 14 ze svých 16 bodů zaznamenala už v prvním poločase (celkem z pole 8/10!). O tři body méně měly na svém kontě Sandra LeDréanová (střelba 5/7) a Jana Lichnerová (do dvouciferných čísel se dostaly ještě Sviatlana Volnaya (12 bodů), Janell Burseová (11 bodů, z pole 5/7) a Michaela Hartigová (10 bodů, 4/5). V domácím dresu se dařilo hlavně Katharině Hanksové, která nastřílela 13 bodů, Iva Komžíková přidala 12 a Kateřina Křížová 10 bodů. Body: Hradec Králové - Hanksová 13 bodů a 8 doskoků, Komžíková 12, Křížová 10, Růžičková 7, Ondřejová 6, Věchtová 5, Bartoňová 3, Houdková 3, Šípová 2 ZVVZ USK - Pavlíčková 16, Lichnerová 13, LeDréanová 13, Volnaya 12, Burseová 11, Hartigová 10, Elhotová 7 bodů a 8 doskoků, Pecková 4, Mokrošová 3