Vítězství od finále RŽBL

27.3.2021
Semifinálová série Renomia ženské basketbalové ligy se přesunula na půdu KP Brno. Domácí tým na své palubovce přivítal ZVVZ USK Praha ve druhém utkání. První zápas byl celkem dramatický a Brňanky statečně držely krok. Jenže na domácí palubovce se jim tolik nedařilo a vítězství si připsaly obhájkyně titulu.

Zatímco na Královce se v úvodu dařilo KP Brno, dneska si tuto úlohu vzalo ZVVZ USK Praha. Po třech odehraných minutách svítilo na tabuli skóre 8:0 v jejich prospěch. Postupně se Pražanky dostávaly do ještě větší herní pohody a dostaly se až do osmnáctibodového vedení. V závěru však domácí kosmeticky výsledek zkorigovaly. Pohledná a dramatická byla druhá čtvrtina. Oba týmy se pod koši prosazovaly stejně a ZVVZ USK Praha se nedařilo odskočit ve skóre. Zároveň na druhé straně nemohly hráčky KP Brno stlačit bodový rozdíl pod 10. A tak se šlo do šaten s šestnáctibodovým vedením na straně ZVVZ USK Praha.

Do druhého poločasu vstoupili hosté s ofenzivní smrští a zasypali KP Brno jednatřiceti body, na které domácí jen těžko hledali odpověď. V závěrečné fázi se hrálo jen konečný výsledek. Ten skončil vítězstvím o 39 bodů pro ZVVZ USK Praha. Trenérka týmu z pražské Letné, Natália Hejková, dala prostor všem hráčkám, které měla k dispozici a téměř všechny se jí odměnily bodovým zápisem. Dvě hráčky, Teja Oblak a Brionna Jones, si zapsaly double-double. První jmenovaná za body a asistence a druhá za body a doskoky. Další čtyři hráčky si připsaly dvouciferný počet bodů. Hra se v úterý vrátí na Královku, kde domácí můžou využít setball a postoupit do finále. Zápas začíná v 17 hodin a vy ho můžete sledovat živě na TVcom.cz

KP Brno – ZVVZ USK Praha 61:100 (13:28, 18:19, 14:31, 16:22)

Jones 17 (12 dosk.), Režan 17 (8 dosk.), Conde 16 (7 dosk.), Oblak 12 (11 as.), Elhotová 12, Vyoralová 11, Voráčková 7, Šípová 4, Kovtun a Zeithammerová po 2, Halátková 0