Naše hráčky v reprezentačních dresech

5.2.2021
Včera odstartovala závěrečná fáze kvalifikace na ženský EuroBasket 21. Hned sedm hráček ZVVZ USK Praha vyměnilo týmový dres za reprezentační a pomohly svým výkonem k postupu na letošní šampionát.

Česká republika

Ve výběru Štefana Svitka jsou čtyři hráčky z Letné, tedy Kateřina Elhotová, Veronika Voráčková, Tereza Vyoralová a Veronika Šípová. Jejich včerejší výkon proti Rumunsku pomohl udržet první místo ve skupině D. Bohužel ani vysoká výhra zatím nezajistila postup. Ten si si Češky mohou vybojovat zítra od 13 hodin, kdy v posledním kvalifikačním utkání vyzvou Dánky. V případě výhry postupují automaticky z prvního místa, v opačném případě by na řadu přišly matematické počty. Veronika Voráčková si připsala double-double za 12 bodů a 10 doskoků. Kateřina Elhotová zaznamenala 11 bodů. Tereza Vyoralová stihla za 16 minut nasbírat 2 body a 4 asistence. Veronika Šípová za necelých 5 minut na hřišti stihla 2 doskoky a 1 asistenci.

Slovinsko

Teja Oblak nepředvádí svá kouzla pouze v české lize, ale i na reprezentační úrovni. Slovinsko si včerejší výhrou za velké pomoci naší rozehrávačky, připsalo pátou výhru z pěti zápasů a zajistilo si postup ze skupiny A z prvního místa. Teja Oblak si za 33 minut připsala 16 bodů a 4 asistence.

Chorvatsko

V této reprezentaci má ZVVZ USK Praha dvě hráčky a obě byly platné pro zajištění postupu z prvního místa ve skupině I. Marija Režan odehrála přes 26 minut, během kterých stihla nastřílet 17 bodů a doskočit 6 míčů. O trochu lépe se dařilo Ivaně Dojkić, která odehrála celý zápas a zaznamenala 23 bodů, 7 doskoků a 6 asistencí.