Na Hané jsme rozhodli až ve druhém poločase

27.1.2007
Nepříliš povedený první poločas, ale mnohem lepší výkon ve druhé půli. Tak by se dal stručně charakterizovat další zápas ZVVZ USK v Ženské basketbalové lize. Z palubovky poslední Olomouce jsme si nakonec odvezli jednoznačné vítězství o 50 bodů a hráčky už mohou své další myšlenky směřovat k play-off Evropské ligy.
UP Olomouc - ZVVZ USK 52:102 (18:20, 29:37, 41:72) První čtvrtina nám vůbec nevyšla. Za stavu 4:0 pro Olomouc jsme sice nastříleli osm bodů v řadě, jenže domácí basketbalistky s námi dokázaly udržet krok. Díky trojkám Mileny Steffanové se znovu dostaly do mírného vedení (14:13) a navrch měly překvapivě i ve 14. minutě po koši Poláškové (26:25). Až pak jsme se dostali do výraznějšího vedení. Markéta Mokrošová se podílela devíti body na šňůře 12:3, kterou jsme alespoň trochu vylepšili jinak nijak valný dojem z prvního poločasu. Po přestávce ale bylo všechno jinak. Steffanová sice hned v úvodu třetího hracího období trefila svou další trojku, ale úsek hry mezi 22. a 29. minutou jsme vyhráli 26:4 a nebylo co řešit. Skvělé utkání odehrála především Eva Kotlanová. Za 24,5 minuty stihla nastřílet 23 bodů, když proměnila všechny tři trojky a celkem střílela z pole s výbornou úspěšností 75% (9/12). Sandra LeDréanová přidala 16 bodů (z pole 6/8), o tři body méně zaznamenaly Tereza Pecková (6/7) a Markéta Mokrošová. V domácím týmu se nejvíce prosazovala nejlepší ligová střelkyně Milena Steffanová. Dařilo se jí hlavně při střelbě z dálky - proměnila 6 z 11 tříbodových pokusů a postarala se o 22 z 52 bodů Olomouce. Žádná z jejich spoluhráček se nedostala do dvouciferných čísel, po 9 bodech nastřílely Anna Polášková s Eliškou Lechnerovou. "V prvním poločase s námi domácí basketbalistky držely krok, ovšem ve druhém už se projevila kvalita našeho týmu. Utkání jsme v pohodě dovedli do vítězného konce, s chutí si zahrály obě lavičky," zhodnotil sobotní střetnutí Ivan Beneš, asistent hlavního kouče Lubora Blažka. Body: Olomouc - Steffanová 22, Polášková 9, Lechnerová 9, Pecháčková 5, Chernyiová 3, Procházková 2, Horáková 2 ZVVZ USK - Kotlanová 23, Le Dréanová 16, Mokrošová 13, Pecková 13, Farrisová 11, Elhotová 10, Volnaya 7, Pavlíčková 5, Hartigová 2, Štěpánová 2 Další výsledky 17. kola Slovanka Tábor - Kara Trutnov 83:108 (16:27, 36:56, 62:78) Sparta Praha - Hradec Králové 67:85 (13:26, 35:44, 53:63) Gambrinus SikaBrno - Loko K. Vary 113:46 (22:15, 48:24, 81:33) BK Strakonice - Valosun Brno 59:87 (24:42, 41:67)