V první čtvrtině přišla ofenzivní smršť

24.1.2007
Hned v úvodní části hry rozhodly naše basketbalistky o svém vítězství nad Hradcem Králové v 16. kole Ženské basketbalové ligy. Našim soupeřkám jsme za deset minut hry nasázeli úctyhodných 38 bodů a o dvoubodovém zisku ZVVZ USK nebylo žádných pochyb.
ZVVZ USK - Hradec Králové 88:63 (38:17, 58:28, 71:50) Po patnácti vteřinách hry trefila Hanksová trojku a poslala svůj tým do těsného vedení 3:2. Bylo to poprvé a také naposledy, kdy měl Hradec bodově navrch. Za stavu 13:9 totiž naše hráčky rozehrály ofenzívní festival a během pěti minut nasázely svým soupeřkám neuvěřitelných pětadvacet bodů! Rozehrávačka Grace Daleyová nastřílela v první čtvrtině 16 bodů, což bylo o jediný bod méně, než kolik měl na kontě celý tým hostů!!! V závěru úvodní dvacetiminutovky narostl rozdíl ve skóre až na třicet bodů a o další jednoznačné výhře našeho družstva nikdo v hale nepochyboval. Druhý poločas sice těsně vyhrály basketbalistky Hradce Králové (35:30), ovšem na patnáctém triumfu ZVVZ USK v letošní prvoligové sezoně to pochopitelně vůbec nic nezměnilo. Grace Daleyová byla nakonec s 25 body nejlepší střelkyní zápasu, když proměnila 8 z 15 střel z pole (z toho trojky 2/6), 7 z 8 trestných hodů a v obraně získala 6 míčů. Kateřina Elhotová přispěla k výhře 16 body (střelba 7/11) a 5 získanými míči a Jana Lichnerová stihla nastřílet za necelých 19 minut 11 bodů (3/5). V týmu soupeřek byla podle očekávání nejaktivnější Katharine Hanksová. Na 15 bodů potřebovala devět střel z pole (z toho trojky 2/3), zdatně jí sekundovala ještě Kateřina Křížová (13 bodů, z pole 4/9). Osm bodů zaznamenala Kateřina Bartoňová a o bod méně Adéla Věchtová. "Začali jsme velmi dobře," pochvaloval si povedený vstup do zápasu hlavní kouč domácího týmu Lubor Blažek. K výkonu svých svěřenkyň v dalších třiceti minutách už ovšem měl jisté výhrady. "Rychlé vedení nás ale uspokojilo a v dalším průběhu utkání už náš výkon nebyl úplně podle mých představ." Body: ZVVZ USK - Daleyová 25, Elhotová 16, Lichnerová 11, Mokrošová 9, Farrisová 9, Pavlíčková 8, Volnaya 7, Hartigová 3 Hradec Králové - Hanksová 15, Křížová 13, Bartoňová 8, Věchtová 7, Ondřejová 5, Komžíková 4, Šípová 4, Nováková 4, Růžičková 3 Další výsledek 16. kola Sparta Praha - Strakonice 76:53 Zbývající tři utkání byla odložena kvůli sněhové kalamitě.