Vary odjely s porážkou o 55 bodů

20.1.2007
V naprosté pohodě zvládly naše hráčky své další prvoligové utkání. V 15. kole Ženské basketbalové ligy porazily Karlovy Vary zcela přesvědčivě 94:39, přičemž ve druhém poločase povolily odevzdaným soupeřkám nastřílet pouhých dvanáct bodů!
ZVVZ USK - Karlovy Vary 94:39 (29:13, 49:27, 72:31) Hostující družstvo v samotném úvodu dvakrát vedlo (2:0 a 4:2) a ještě v 7. minutě vyrovnávala Adéla Dlouhá přesnou trefou z perimetru na 11:11, ale zbývající úsek hry v první čtvrtině vyhrály hráčky ZVVZ USK jednoznačně 18:2 a v úvodu druhé části hry si po koších Volné a Daleyové vypracovaly až dvacetibodový náskok. Ten se sice o chvíli později smrskl na polovinu, neboť domácí hráčky si vybraly slabší chvilku a soupeřky toho dokázaly využít ke šňůře 14:4, avšak žádný obrat ve vývoji střetnutí se nekonal. Závěr prvního poločasu jsme totiž měli jasně ve své moci, o čemž svědčí dvanáctibodová šňůra a nárůst rozdílu ve skóre na dvaadvacet bodů. Po přestávce už Blažkova družina na hřišti suverénně dominovala. Ve třetí čtvrtině dovolila Karlovým Varům nastřílet jen čtyři body a v té závěrečné dvojnásobek, takže o vítězi nebylo ani na okamžik pochyb. Hostující basketbalistky proměnily ve druhém poločase pouhopouhé 3 z 21 střel z pole (což činí bídnou úspěšnost 14,3%, navíc ztratily mezi 24. a 40. minutou hned 15 míčů!!! V modro-žlutém dresu nastřílelo šest hráček dvouciferný počet bodů. Nejpilnější byla Sviatlana Volnaya se 17 body (střelba 8/13), o bod méně zaznamenala Grace Daleyová (7/12), double-double za 16 bodů a 10 doskoků si připsala Michaela Pavlíčková (z pole 5/6, trestné hody 6/6). Barbara Farrisová nastřílela 11 bodů (šestky 5/6) a doskočila 8 míčů, deseti body přispěly k výhře Markéta Mokrošová s Michaelou Hartigovou (5/6). Rozehrávačka Varů Adéla Dlouhá stihla za 10,5 minuty 10 bodů (trojky 2/3), devět bodů přidala Katarína Šandorčínová (ale trojky 0/5). "Trochu se na nás projevila únava z utkání Evropské ligy," předeslal domácí kouč Lubor Blažek. "Karlovým Varům jsme nechali zpočátku dost prostoru a ty nám tak ze začátku byly vyrovnaným soupeřem. Zápas jsme vzali pevně do svých rukou ve druhé polovině první části a pak už nebylo o výsledku pochyb." Body: ZVVZ USK - Volnaya 18, Daleyová 17, Pavlíčková 16, Farrisová 11, Mokrošová 10, Hartigová 10, Lichnerová 7, Pecková 3, Elhotová 2 K. Vary - Dlouhá 10, Šandorčínová 9, Gerstnerová 6, Vodrážková 4, Zmeková 4, Chocholatá 3, Sedláčková 2, Stamenkovič 1 Další výsledky 15. kola Gambrinus SikaBrno - Valosun Brno 132:42 (29:12, 66:18, 102:28) Slovanka Tábor - Sparta Praha 74:83 (11:16, 28:37, 59:54) BK Strakonice - Hradec Králové 74:71 (20:10, 31:25, 51:47)