Lvice vítězně

13.11.2020
České basketbalistky vstoupily do další kvalifikační fáze o EuroBasket 2021 vítězně. Zlepšenou hrou ve druhé polovině utkání si poradily s Dánkami a ve skupině D zůstávají neporažené.

Na českých hráčkách byl v úvodu zápas vidět výpadek z herního a tréninkového tempa. Ale každou odehranou minutou se Lvice zvedaly a v poločase vedly o 5 bodů. Druhá půle byla jednoznačně pod taktovkou hráček trenéra Svitka. Ten si tak mohl dovolit vystřídat všechny hráčky kromě Petry Záplatové. Ta se potýká s bolesti zad.

Svoji šanci tak využily na poslední chvíli povolaná Michaela Krejzová, která odehrála téměř 24 minut a nastřílela 9 bodů. Nebo Natálie Stoupalová, za osmnáct minut na hřišti stihla 4 body a 6 doskoků. Skvělý výkon předvedla hlavně Lenka Bartáková, které utekl triple-double o pouhé 3 doskoky. Její čísla jsou následující, 17 bodů, 11 asistencí, 7 doskoků. Nejlepší střelkyní zápasu byla Kateřina Elhotová, ta zaznamenala 21 bodů, trefila čtyři trojky ze čtyř pokusů a minule jen dvě střely z pole.

Lenka Bartáková: „Začátek byl z naší strany malinko pomalejší. Nepřidalo nám ani to, že jim spadlo snad všechno. Ale po tom, co jsme se dostaly do herního tempa, jsme zlepšily obranu a nenechávaly je nacházet tak snadno volné pozice. Třetí třetina byla už v naší režii a náskok jsme udržely až do konce.“

Kateřina Elhotová: „Zápas jsme odehrály ve velkém tempu a tvrdosti. Veliká zkouška, ve které jsme obstály. Každá jsme do toho dala srdce a nasazení a já jsem na všechny holky pyšná, protože jsem cítila, že všechny táhneme za jeden provaz.“

Další zápas Lvice odehrají v neděli proti Italkám, zápas můžete sledovat na webu ČT Sport od 18:45 hodin.

Česko – Dánsko 84:64 (26:23, 20:18, 18:11, 20:12)

Elhotová 21, Bartáková 17 (11 as., 7 dosk.), Adamcová 13, Matušková 12, Krejzová 9, Březinová 8, Stoupalová 4, Mircová, Beránková, Reisingerová a Holubová 0