V Belgii jsme prohráli, ale postupujeme!

17.1.2007
Ani čtrnáctibodová porážka, kterou naše hráčky utrpěly na palubovce belgického Namuru, nám nezavřela cestu do play-off Evropské ligy. Gambrinus Brno totiž v odpoledním utkání zvítězil v Gdyni a právě tento výsledek nás i přes neúspěch v Belgii posunul do vyřazovací části!
Dexia Namur - ZVVZ USK 68:54 (22:11, 39:24, 60:35) První tři čtvrtiny se basketbalistkám ZVVZ USK bohužel vůbec nepovedly. V první části hry jsme netrefili ani jedinou trojku z šesti pokusů, ztratili jsme osm míčů, a protože Namur naopak střílel velice přesně (z pole 9/15 - úspěšnost 60%), vytvořil si hned v úvodu nadějný dvouciferný náskok. Ani v dalším průběhu prvního poločasu se na hřišti nic zásadního nezměnilo. Vedení Dexie i nadále narůstalo, neboť náš tým stále velice špatně střílel - během dvaceti minut proměnil jen 7 z 27 střel z pole, což činilo podprůměrnou úspěšnost 25,9%. V dresu domácích se blýskla Lara Szymanska, která do poločasu nastřílela 13 bodů. Ve třetím hracím období narostl rozdíl ve skóre až k hranici třiceti bodů, avšak v závěru zápasu se hostujícím basketbalistkám přece jen podařilo upravit výsledek do přijatelnější podoby. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli 19:8 a s účinkováním v základní skupině jsme se nakonec rozloužili porážkou o čtrnáct bodů. Střeleckými oporami vítězek byly již zmíněná rozehrávačka Szymanska a také americká pivotka Cathrine Kraayeveldová. Obě hráčky nastřílely po sedmnácti bodech, druhá jmenovaná se dokonce blýskla stoprocentní střelbou (dvojky 5/5, trojky 1/1, trestné hody 4/4) a navíc doskočila osm míčů! Deseti body přispěla k výhře svého týmu křídelnice Nele Deyaertová. V našem družstvu hrály v ofenzívě prim Sviatlana Volnaya (14 bodů, střelba z pole 6/16, z toho trojky 1/6) a Michaela Pavlíčková (13 bodů, 5/13). Po osmi bodech zaznamenaly Jana Lichnerová s Michaelou Hartigovou, naopak se příliš nedařilo Sandře LeDréanové, která minula 11 z 13 střel z pole (úspěšnost 15,4%) a nastřílela jen 5 bodů. Rozdíl v úspěšnosti střelby z pole byl i přes zlepšení ZVVZ USK v poslední čtvrtině značný (46,3% - 32,3%). Svěřenkyním Lubora Blažka a Ivana Beneše nepomohlo k lepšímu výsledku ani 17 útočných doskoků, na vině bylo i osm zahozených šestek (domácí tým měl bilanci 15/15, hosté jen 11/19 - 57,8%). Body: Namur - Kraayeveldová 17, Szymanska 17, Deyaertová 10, Gaitherová 8, Parauová 6, Carpréaux 4, Herrscherová 4, Agabalová 2 ZVVZ USK - Volnaya 14, Pavlíčková 13, Hartigová 8, Lichnerová 8, LeDréanová 5, Daleyová 2, Elhotová 2, Farrisová 2 Další zápasy skupiny B CSKA Samara - Basket Bourges 74:54 Halcon Avenida Salamanca - MiZo Pécs 70:65 Konečné pořadí skupiny B 1. CSKA Samara (8 - 2) 18 2. Basket Bourges (8 - 2) 18 3. MiZo Pécs (6 - 4) 16 4. Avenida Salamanca (4 - 6) 14 5. Dexia Namur (3 - 7) 13 6. ZVVZ USK Praha (1 - 9) 11 Jak dál? Naše hráčky získaly v základní skupině jedno vítězství, stejně jako Gdyně ve skupině C, italské Schio pak zůstalo ve skupině A bez jediné výhry. Ve prospěch našeho týmu v porovnání s Gdyní rozhodlo lepší skóre a atmosféru play-off tak okusí ZVVZ USK! A kdo bude naším soupeřem? Spartak Moskva Region, který ukončil boje v základních skupinách se skvělou bilancí 9 - 1.