Listopadové reprezentační okno

Už dopředu bylo avizováno, v jakém formátu se letošní reprezentační okna odehrají. V době pandemie se jako vhodné řešení ukázalo, že bublina má jistý smysl. O pořadatelství jedné z nich se hlásila i Česká basketbalová federace. Některé hostitelské země splnily podmínky již dříve, jiné státy čekaly do konce minulého týdne, aby se dozvěděly, kde se utkají o účast v EuroBasketu 2021.

Systém bublin byl nastaven tak, aby týmy v dané skupině mohly usilovat o pořadatelství. V případě, že federace ve spolupráci s místní vládou nejsou schopni zajistit bezpečný chod bubliny, FIBA má právo zorganizovat „miniturnaj“ v již existující bublině v jiném státu.

To je důvod, proč se hned 6 skupin představí ve třech státech. Skupina A, s týmy Bulharska, Řecka, Islandu a Slovinska, si to v listopadu rozdají v řeckém Heraklionu. Ve stejném městě se představí družstva ze skupiny B, tedy Švédsko, Izrael a Černá hora.

Skupina C se představí v Sarajevu, tam si to rozdají domácí Bosna a Hercegovina, Rusko, Švýcarsko a Estonsko. Pro českého fanouška je důležitá skupina D, Lvice totiž poletí do Rigy v Lotyšsku. Tam přiletí i Dánky, Rumunky a Italky. Riga také bude hostit skupinu I pro týmy Chorvatska, Německa, Severní Makedonie a domácího Lotyšska.

Istanbul v Turecku bude hostit také dvě skupiny, E a F. V „éčku“ se představí domácí Turkyně, Srbky, Albánky a Litevky. V druhé jmenované skupině si změří síly Velká Británie, Polsko a Bělorusko.

Skupinu G hostí Portugalsko, konkrétně město Odivelas. Do něj si přiletí zahrát Belgie, Ukrajina, Finsko a domácí Portugalky. Skupina H pojede do země tulipánů. Přímo v Amsterodamu domácí vyzou Maďarsko a Slovensko.

Všechny bubliny by se měly odehrát v týdnu od 8. do 16. listopadu. FIBA si samozřejmě ponechala právo v této době pandemie měnit termíny reprezentačních oken.

Nejbližší domácí zápasy

12/12od 17:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
Slovanka
03/12od 18:00 / Metro Energy Sports Hall
ZVVZ USK Praha (CZE)
LDLC ASVEL Feminin (FRA)

1.liga

21/10
Přerušení soutěží

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha94
Sokol H. Králové60
Fenerbahce (TUR)77
ZVVZ USK Praha (CZE)70

AktualityZobrazit vše

02/12
Shrnutí prvního hracího dne Euroligy
Včera se rozeběhla nejvyšší evropská klubová soutěž žen, jejíž formát se změnil ze dvou osmičlenných skupin na čtyři čtyřčlenné. Každá skupina si zahraje dva turnaje, ze kterých postoupí dva nejlepší celky do další fáze soutěže. Jak se komu dařilo a komu naopak méně si můžete přečíst v následujícím článku.
01/12
Smolný úvodní zápas
Těžký soupeř čekal v úvodu euroligové bubliny na hráčky ZVVZ USK Praha. Na domácí palubovce je přivítal tým Fenerbahce Istanbul, který si dělá zálusk na účast ve Final Four. Po podařeném vstupu do zápasu bohužel přišel smutný konec.
29/11
Euroliga je tady!
Dnešním dnem vstupují hráčky ZVVZ USK Praha do své historicky první bubliny, kterou pořádá nejprestižnější ženská evropská soutěž. V té jí čekají krom přísného režimu také tři zápasy, ve kterých se chyby neodpouští.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Trénink venku s přípravkou Ohradní

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA