Jde do tuhého. V Eurolize nás čeká Namur

15.1.2007
Poslední zápas v základní skupině Evropské ligy odehrají basketbalistky ZVVZ USK Praha v Belgii. Soupeřem jim bude Dexia Namur, která v minulém kole po kvalitním výkonu překvapivě dokázala zvítězit v Salamance o téměř třicet bodů!
Dexia Namur - ZVVZ USK (17. 1 ve 20.30) Naše hráčky určitě budou chtít navázat na první vzájemné utkání z Folimanky, v němž získaly své doposud jediné vítězství. Na konci listopadu jsme po prvních dvou vyrovnaných čtvrtinách vyhráli druhý poločas 27:18 a po výsledku 62:53 jsme se radovali z důležitého triumfu, který nás udržuje ve hře o postup do další fáze této prestižní soutěže. V našem týmu se tehdy blýskla 17 body Markéta Mokrošová, přičemž zářila zejména při střelbě z perimetru (trojky 5/8). Sviatlana Volnaya přidala 12 bodů, v dresu soupeřek se nejvíce dařilo trojici Parauová (12 bodů, trojky 3/3!), Gaitherová (11 bodů a 9 doskočených míčů) a Herrscherová (10 bodů). Americká pivotka Katryna Gaitherová (191 cm) je vůbec nejlepší střelkyní Namuru v Eurolize s průměrem 14,6 bodu na zápas. O dva body za ní zaostává Lara Szymanska (12,4), které se ovšem v Praze vůbec nedařilo - během 25 minut proměnila pouze 2 z 11 střel z pole (z toho trojky 1/9!) a konto svého týmu obohatila pěti body. Zajímavá čísla mají ještě další americká pivotka Cathrine Kraayeveldová (193 cm) a polská křídelnice Elzbieta Miedziková. První jmenovaná má průměry 9,4 bodu a 8,2 doskoku, Miedziková za ní zaostává jen o čtyři desetinky (9,0 bodu). Nejnebezpečnějšími střelkyněmi z dálky jsou rumunská rozehrávačka Annemarie Parauová (trojky 58,3% - 7/12), Lara Szymanska (38% - 19/50) a Elzbieta Miedziková (34,6% - 9/26). Náš tým v čele s trenéry Luborem Blažkem a Ivanem Benešem se přesune do dějiště zápasu v úterý v pravé poledne. Odlet je naplánován na 12. hodinu, návrat den po utkání - věřme, že úspěšném! Soupiska Namuru 4 Marjorie Carpréaux PG 5 Krystyna Szymanska-Lara 7 Annemarie Parau 8 Nele Deyaert 9 Romina Ciappina 10 Floriane Herrscher 11 Elzbieta Miedzik 12 Katryna Gaither 14 Oksana Agabalova 15 Cathrine Kraayeveld Další program skupiny B CSKA Samara - Basket Bourges (17. 1. v 19 hodin) Halcon Avenida Salamanca - MiZo Pécs (17. 1. ve 20.30) Tabulka skupiny B po 9. kole 1. Bourges Basket (8-1) 17 2. CSKA Volgaburmash (7-2) 16 3. MiZo Pécs (6-3) 15 4. Halcon Avenida (3-6) 12 5. Dexia Namur (2-7) 11 6. ZVVZ USK Prague (1-8) 10