Odpor Kary jsme zlomili hned v úvodu zápasu

13.1.2007
V jednoznačnou záležitost domácího týmu se změnil šlágr 14. kola Ženské basketbalové ligy mezi ZVVZ USK Praha a Karou Trutnov. Naše hráčky nedaly třetímu týmu tabulky žádnou šanci pomýšlet na překvapivý výsledek a zvítězily zcela přesvědčivě o dvaatřicet bodů.
ZVVZ USK - Kara Trutnov 81:49 (49:19, 63:37) Prvních dvacet minut vyšlo našim hráčkám parádně. V polovině úvodní čtvrtiny sice ještě Darina Mišurová přesnou střelou z perimetru upravila průběžný stav na 8:7, ale pak jsme nastříleli deset bodů v řadě a ve 14. minutě už jsme po přesném trestném hodu Jany Lichnerové vedli o více než dvacet bodů (32:11). Obrana domácího družstva pracovala i nadále velice spolehlivě a zejména díky tomu rozdíl ve skóre neustále narůstal. Trutnov proměnil v prvním poločase pouze 7 z 31 střel z pole (úspěšnost 22,6%), navíc ztratil 10 míčů, a tak bylo o výsledku rozhodnuto již do přestávky - koš Markéty Mokrošové ze závěru 20. minuty totiž znamenal třicetibodové vedení ZVVZ USK. Ve druhé půli se sice obraz hry částečně změnil (třetí čtvrtinu vyhrál Trutnov 18:14 a celkem prohrál druhý poločas jen o dva body), ovšem na výrazném triumfu hostitelek to vůbec nic nezměnilo. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 16 body Sviatlana Volnaya, která proměnila 7 z 12 střel z pole (z toho trojky 2/4) a doskočila 8 míčů (ale také měla 6 ztrát). Kateřina Elhotová zaznamenala 13 bodů (střelba 5/8), o tři body méně přidala Michaela Pavlíčková (5/6). Jana Lichnerová nastřílela 4 body a doskočila 11 míčů, naopak se moc nedařilo Barbaře Farrisové, která minula 5 ze 6 střeleckých pokusů a do statistik se zapsala třemi body a sedmi doskočenými míči. Tým Trutnova se podle očekávání nejvíce spoléhal na Darinu Mišurovou, která trefila 3 z 5 trojek a konto svého družstva obohatila o 15 bodů. Do dvouciferných čísel se dostala ještě Simona Podešvová (11 bodů, ale střelba jen 5/14). Vítězky měly jasně navrch v doskakování (51 - 18, útočné doskoky 18 - 5!!!), mezi negativa ale určitě patří 17 ztracených míčů (Kara 16). "Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů," stručně hodnotil třináctý vítězný prvoligový zápas domácí kouč Lubor Blažek. "Trutnov se ve druhé půli zlepšil, naopak v naší hře v této části chybělo větší nasazení a koncentrace." Hostující trenér Martin Petrovický jej doplnil: "Domácí tým zaslouženě vyhrál, hlavně díky výbornému prvnímu poločasu." Body: ZVVZ USK - Volnaya 16, Elhotová 13, Pavlíčková 10, Hartigová 9, LeDréanová 8, Mokrošová 7, Pecková 6, Lichnerová 5, Daleyová 4, Farrisová 3 Trutnov - Mišurová 15, Podešvová 11, Špirková 8, Stejskalová 5, Ziklová 4, Zohnová 4, Petrovická 2 Další zápasy 14. kola Valosun Brno - SK UP Olomouc 84:65 (17:13,, 41:35, 63:54) Hradec Králové - Loko K. Vary 75:55 (41:22, 55:42) BK Strakonice - Slovanka Tábor 74:54 (15:19, 35:30, 54:35)