Večer Veroniky Voráčkové v číslech

29.9.2020
Veronika Voráčková ze ZVVZ USK Praha se v novém ročníku RENOMIA Ženské basketbalové ligy uvedla 31 body, 20 doskoky, 13 asistencemi a 10 zisky proti svému bývalému klubu BK Strakonice-U19 Chance. Zaznamenala první quadruple double (čtyři dvouciferné statistiky v jednom utkání) v české nejvyšší soutěži.

Ve všech čtyřech ukazatelích si jedenadvacetiletá rodačka z Českých Budějovic zapsala nové osobní maximum. A také ještě nikdy předtím nedoskočila 10 míčů v útoku, 10 v obraně, neměla užitečnost 63 a neodehrála v utkání 36 minut a 58 sekund. Jejími dosavadními rekordy jsou 18 bodů, 12 doskoků, z toho 7 v obraně a 5 v útoku, 7 asistencí, 5 zisků, užitečnost 28 a odehraný čas 36 minut a 8 sekund.

Jednotlivé zápisy Voráčkové obstojí i samostatně. Rating 63 je čtvrtý nejvyšší v historii, překonávají jen dva výkony Petry Reisingerové (65 a 70) a historických 75 od Brionny Jones z jejího 56bodového představení z letošního února. 20 doskoků v utkání viděla liga v sobotu ve 34. případě, 13 asistencí v 21. zápase a 10 zisků ve 32. případě.

Vůbec poprvé se v ŽBL objevil zápis 30 bodů, 20 doskoků a 10 asistencí. A po 43 bodech plus 20 doskocích od Petry Reisingerové z listopadu 2010 se jedná o teprve druhý zápis 30 bodů a 20 doskoků.

Voráčková si 20 doskoků rozdělila na 10 doskoků v útoku a 10 v obraně. Takové statistice se - společně s dvouciferným počtem bodů - říká triple double Mosese Malona. Před ní to dokázaly pouze Cheryl Ford (16 bodů, 11 útočných a 16 obranných doskoků), Hana Šnajdrová (13 bodů, 11 útočných a 11 obranných doskoků), Julia Demirer (11 bodů, 11 útočných a 10 obranných doskoků), Ivana Večeřová (23 bodů, 10 útočných a 10 obranných doskoků) a Arnika Brown (13 bodů, 10 útočných a 10 obranných doskoků).

Zdroj: zbl.basketball