ELW začíná na konci listopadu

Jak jsme vás již informovali, kluby a národní federace se měli do pondělí 14. září vyjádřit, ke které variantě se přiklání. I když rozhodování skončilo vyrovnaně (9 týmů a 5 federací zvolilo variantu 1, stejný počet klubů a federací zvolilo variantu 2), sekretariát FIBA Europe rozhodl, že soutěž odstartuje na konci listopadu variantou 1.

Rozhodnutí je podmíněné hlasováním z prvního zasedání týmů a federací, kde se členové klubů vyjádřili k tomu, že nevidí reálnou možnost zahájit soutěž v říjnu z důvodů restrikcí a bezpečnostních opatřeních v jejich státech.

Varianta 1 jedna znamená, že se původní dvě skupiny rozdělí do čtyř skupin po čtyřech týmech. Každá skupina odehraje dvě bubliny, v každé bublině 3 utkání. Dva nejlepší týmy z každé skupiny postupují do dvou čtvrtfinálových bublin. Ta se letos hraje na dva zápasy. Výherci těchto utkání postupují do Final Four.

Na první porci euroligových zápasů se můžeme těšit v týdnu od 29. listopadu do 5. prosince. Následující týdenní bublina nás čeká od 17. ledna. Čtvrtfinálová klání jsou na programu v polovině března, konkrétně v týdnu od 14. do 20.

ZVVZ USK Praha je ve skupině B s Fenerbahce, LDLC ASVEL Feminin a VBW Arka Gdyně. Podle rozpisu soutěže, dva nejlepší týmy z naší skupiny narazí na dva celky ze skupiny D. V té se nachází Sopron Basket, Bourges Basket, Galatasaray a Basket Landes.

O dalším vývoji situace vás budeme informovat.

Nejbližší domácí zápasy

12/12od 00:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
Levhartice Chomutov
03/12od 00:00 /
ZVVZ USK Praha (CZE)
LDLC ASVEL Feminin (FRA)

1.liga

21/10
Přerušení soutěží

Aktuální výsledky

Sokol H. Králové79
ZVVZ USK Praha85
 
 

AktualityZobrazit vše

19/10
Listopadové reprezentační okno
Už dopředu bylo avizováno, v jakém formátu se letošní reprezentační okna odehrají. V době pandemie se jako vhodné řešení ukázalo, že bublina má jistý smysl. O pořadatelství jedné z nich se hlásila i Česká basketbalová federace. Některé hostitelské země splnily podmínky již dříve, jiné státy čekaly do konce minulého týdne, aby se dozvěděly, kde se utkají o účast v EuroBasketu 2021.
15/10
Hvězdy RENOMIA ŽBL zabojovaly v soutěžích
V neustálé snaze cz.basketball přibližovat český basketbal co nejširší komunitě a nabízet fanouškům nejvyšších soutěží žen i mužů co nejlepší servis přišla RENOMIA Ženská basketbalová liga pro letošek s novinkou. V rámci předsezónní tiskové konference, která proběhla 23. září, došlo k natočení dvou dovednostních soutěží, jenž si teď během sportovní pauzy budeme moci vychutnat. Ode dneška po osm týdnů vyjde každý čtvrtek na webu zbl.basketball a sociálních sítích cz.basketball video s dovednostními soutěžemi.
13/10
Inspirace od hráček ZVVZ USK Praha
Od včerejšího dne jsou vnitřní sportoviště kvůli pandemickým opatřením uzavřena. To se dotklo mládeže i profesionálek našeho družstva. Oslovili jsme proto hráčky a poprosili je o inspiraci, co dělat, abyste si udržely fyzickou kondici.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Přerušení soutěží

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA