Na Bourges ani kvalitní výkon ZVVZ USK nestačil

11.1.2007
V předposledním utkání ve skupině B Evropské ligy podlehly basketbalistky ZVVZ USK Praha špičkovému francouzskému celku Basket Bourges o třináct bodů 54:67. Vítězky si vytvořily rozhodující náskok ve druhé čtvrtině, ve které našemu týmu povolily nastřílet jen osm bodů.
Basket Bourges - ZVVZ USK 67:54 (20:17, 15:8, 18:15, 14:14) Domácí tým sice vedl ve 3. minutě 8:2, ovšem počáteční šestibodové manko jsme zanedlouho zlikvidovali - na konci první čtvrtiny snižovala Barbara Farrisová na rozdíl jediného bodu. Druhá čtvrtina však vyšla mnohem lépe Bourges. Naše hráčky v ní proměnily pouze 3 z 11 střel z pole a hostitelky si vypracovaly až třináctibodový náskok. Ve 27. minutě už to bylo po dvou přesných šestkách Miyemové 49:33 a přestože se svěřenkyně trenérů Lubora Blažka a Ivana Beneše snažily uhrát co nejlepší výsledek, o vítězství francouzského týmu nebylo žádných pochyb. "Selhala nám rozehrávka, těžko jsme se dostávali do hry," řekl pro server iDnes hlavní kouč Lubor Blažek. ZVVZ USK měl sice o něco vyšší úspěšnost střelby z pole (39% - 44%), ovšem domácí hráčky na tom byly o poznání lépe při střelbě z čáry trestného hodu (15/16 - 93,8%, hosté 8/15 - 53,3%). Navíc měly 14 útočných doskoků a ztratily "jen" 13 míčů, zatímco hostující basketbalistky o deset více. "Těch 23 ztrát je opravdu příliš," doplnil Blažek. Nejlepší střelkyní vítězek byla rozehrávačka Céline Dumercová s 16 body (střelba z pole jen 4/11, trestné hody 8/8), pivotka Emmeline Ndongueová přidala 12 bodů (5/9) a Evanthia Maltsiová nastřílela o bod méně (4/10). V našem družstvu se dařilo Sviatlaně Volné, která proměnila 3 z 6 trojek (celkem střelba 8/13, ale trestné hody 1/4) a zaznamenala 20 bodů. Pivotka Barbara Farrisová nastřílela 10 bodů a doskočila 10 míčů. Body: Bourges - Dumercová 16, Ndongueová 12 bodů a 8 doskoků, Maltsiová 11, Miyemová 9, Hallová 8, Melainová 7, Lepronová 4 ZVVZ USK - Volnaya 20, Farrisová 10 bodů a 8 doskoků, LeDréanová 8, Pavlíčková 7, Hartigová 3, Mokrošová 3, Daleyová 3 Další zápasy skupiny B Salamanca - Dexia Namur 53:82 (Montaňanaová a Ohldeová 9 - Szymanska 28) MiZo Pécs - CSKA Samara (hraje se 11. 1.)