Formát ženské Euroligy

Po zasedání boardu FIBA, které se uskutečnilo 1. září, nebylo jasné jak, kdy a v jakém formátu se ženská Euroliga odehraje. Proto FIBA minulé pondělí svolala mimořádnou online konferenci všech týmů, které letos mají právo startovat v nejlepší ženské klubové soutěži včetně basketbalových federací, kterým kluby podléhají.

Během téměř tří hodinové schůzky se jednotlivé týmy a federace vyjádřily, kdy by chtěly odstartovat letošní ročník ženské Euroligy a podělily se s ostatními účastníky o informace ohledně vstupu na území státu, kde se kluby nalézají, včetně informací ohledně vstupu diváků na jednotlivé zápasy. Z celkového počtu 18 týmů 9 hlasovalo pro start soutěže už v říjnu včetně ZVVZ USK Praha. 7 družstev bylo pro zahájení Euroligy v lednu a zbylé dva týmy se vyjádřily pro možnost odehrát soutěž v „bublinách“.

Na základě všech těchto informací FIBA rozhodla, že se soutěž odehraje ve dvou variantách. Tou první je, že se dvě osmičlenné skupiny rozdělí do 4 skupin po 4 týmech. V základní části by se odehrály dvě „bubliny“, z každé skupiny by dva nejlepší týmy postoupily do play-off, kde by se hrálo na dvě utkání také v „bublině“. Čtyři nejlepší celky si zahrají Final Four. Maximální počet odehraných zápasů by byl tedy 10.

Druhá varianta je, že se týmy rozdělí stejným způsobem, tedy do 4 skupiny po čtyřech. Odehrají se dvě „bubliny“ v základní části, z nich se utvoří osmička nejlepších, kteří si zahrají takzvané druhé kolo, tedy dvě skupiny po 4 týmech. To by se mělo také odehrát ve dvou bublinách. Týmy na prvních dvou místech jsou účastnici Final Four. Celkem tedy jeden tým může odehrát maximálně 14 zápasů.

ZVVZ USK Praha se vyjádřila, že chce hrát druhou variantu. Tedy dvě „bubliny“ v základní části, celkem tedy 6 utkání. V případě postupu druhé kolo, tedy dalších 6 utkání a případné Final Four, další 2 utkání.

Týmy musí svůj postoj vyjádřit do zítra, 14. září. FIBA celou věc projedná a dá vědět týmům, jakým systémem a kdy to celé vypukne. Jisté je jen to, že kdyby se hrála varianta 1, soutěž začne 29. listopadu. V případě druhé varianty by se začalo hrát 25. října.

Nejbližší domácí zápasy

12/12od 00:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
Levhartice Chomutov
03/12od 00:00 /
ZVVZ USK Praha (CZE)
LDLC ASVEL Feminin (FRA)

1.liga

21/10
Přerušení soutěží

Aktuální výsledky

Sokol H. Králové79
ZVVZ USK Praha85
 
 

AktualityZobrazit vše

19/10
Listopadové reprezentační okno
Už dopředu bylo avizováno, v jakém formátu se letošní reprezentační okna odehrají. V době pandemie se jako vhodné řešení ukázalo, že bublina má jistý smysl. O pořadatelství jedné z nich se hlásila i Česká basketbalová federace. Některé hostitelské země splnily podmínky již dříve, jiné státy čekaly do konce minulého týdne, aby se dozvěděly, kde se utkají o účast v EuroBasketu 2021.
15/10
Hvězdy RENOMIA ŽBL zabojovaly v soutěžích
V neustálé snaze cz.basketball přibližovat český basketbal co nejširší komunitě a nabízet fanouškům nejvyšších soutěží žen i mužů co nejlepší servis přišla RENOMIA Ženská basketbalová liga pro letošek s novinkou. V rámci předsezónní tiskové konference, která proběhla 23. září, došlo k natočení dvou dovednostních soutěží, jenž si teď během sportovní pauzy budeme moci vychutnat. Ode dneška po osm týdnů vyjde každý čtvrtek na webu zbl.basketball a sociálních sítích cz.basketball video s dovednostními soutěžemi.
13/10
Inspirace od hráček ZVVZ USK Praha
Od včerejšího dne jsou vnitřní sportoviště kvůli pandemickým opatřením uzavřena. To se dotklo mládeže i profesionálek našeho družstva. Oslovili jsme proto hráčky a poprosili je o inspiraci, co dělat, abyste si udržely fyzickou kondici.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Přerušení soutěží

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA