Třinácté kolo, dvanácté vítězství

6.1.2007
Další přesvědčivé vítězství získaly basketbalistky ZVVZ USK Praha v nejvyšší domácí soutěži. Na Folimance porazily ve 13. kole Ženské basketbalové ligy brněnský Valosun jednoznačně o šedesát bodů, když už po prvním poločase bylo jasné, že se žádné překvapení ani tentokrát konat nebude.
ZVVZ USK - Valosun Brno 105:45 (33:11, 59:19, 77:31) Začátek utkání nám vyšel jako z partesu. Markéta Mokrošová trefila hned po deseti vteřinách hry trojku a v polovině první čtvrtiny zvyšovala stejná hráčka svou další přesnou střelou z perimetru už na 17:0! Až potom se dostaly částečně ke slovu i hostující basketbalistky, ovšem přesto jsme úvodní desetiminutovku vyhráli naprosto jednoznačně o dvacet bodů. Podobný průběh měla i druhá část hry. Tým ZVVZ USK neustále zvyšoval své vedení a když Sviatlana Volnaya těsně před koncem poločasu zaokrouhlila rozdíl ve skóre na rovných čtyřicet bodů, nebylo co řešit. Zajímavé je, že zatímco domácí hráčky trefily v prvním poločase 21 z 37 střel z pole (úspěšnost 56,8%), hosté pouze 8 z 26 (30,8%). V týmu Valosunu se na útočné polovině hřiště dokázala výrazněji prosazovat jen Alexandra Ciulisová. Během 33 minut proměnila 7 z 9 střel z pole včetně čtyř trojek z šesti pokusů, navíc byla třikrát úspěšná i při střelbě z čáry trestného hodu. Celkem nastřílela 21 bodů, přitom druhými nejlepšími střelkyněmi Brna byly Vlková s Polákovou se 7 body... V modro-žlutém dresu se hned pět hráček dostalo do dvouciferných čísel. Vynikající úspěšností střelby se blýskla autorka 18 bodů Michaela Pavlíčková (9/10), která navíc doskočila 10 míčů. O bod méně zaznamenaly Sandra LeDréanová (střelba 7/10, šestky 3/4) a Sviatlana Volnaya (šestky 2/4), 14 bodů přidala rozehrávačka Grace Daleyová (7/10) a 10 body přispěla k výhře Jana Lichnerová (4/7). Hostitelky měly navzdory výrazně vyšší úspěšnosti střelby jasně navrch v útočném doskoku (19 - 3), sama Sandra LeDréanová doskočila pod košem soupeřek 5 míčů. Negativem byla nízká úspěšnost trestných hodů (jen 58,6%). "Přestože jsme vyhráli o 60 bodů, objevila se v naší hře hluchá místa," stručně zhodnotil vítězný zápas hlavní trenér Lubor Blažek. Body: ZVVZ USK - Pavlíčková 18, Volnaya 17, Le Dréanová 17, Daleyová 14, Lichnerová 10, Mokrošová 9, Hartigová 9, Elhotová 7, Kotlanová 3, Farrisová 1 Valosun - Ciulisová 21, Poláková 7, Vlková 7, Mikolajová 6, Danihlíková 4 Další výsledky 13. kola Slovanka Tábor - Hradec Králové 54:78 (10:23, 31:40, 39:59) Gambrinus SikaBrno - BK Strakonice 131:37 (42:12, 72:20, 106:34) Loko K. Vary - Kara Trutnov 69:81 (22:20, 40:39, 61:63) SK UP Olomouc - Sparta Praha 81:93 (21:18, 39:39, 66:70)