Čtvrtina základní části WNBA je za námi

6.8.2020
O doby, kdy začal letošní značně upravený ročník WNBA, se odehrálo 5 kol. Podívejme se na poslední novinky, které se v zámoří odehrály.

Indiana Fever , který byl letošním outsiderem, draftoval v roce 2016 mladičkou Julii Allemand. Ta se rozhodla naskočit do WNBA až letos asi věděla proč. Čtyřiadvacetiletá Belgičanka se nové zkušenosti zhostila se zdviženou hlavou a ukázala, jak je pro tým důležitá. V tom věku patří k největším oporám družstva a Indiana na ní může stavět i v následující sezoně. Proto jsou po pěti odehraných kolech na osmé příčce se dvěma výhrami a třemi porážkami.

Obě hráčky ZVVZ USK Praha zažívají po individuální stránce skvělý start v WNBA. Brionna Jones si v letošní sezoně vylepšila čísla. Dostává třikrát větší minutáž než v předchozích letech. I to jí jistě pomohlo k posunutí svého maxima na 20 bodů v jednom utkání. Zlepšila svůj průměr ve všech ostatních ukazatelích, jako jsou doskoky, body, asistence a zisky.

Alyssa Thomas stihla za pět odehraných utkání nasbírat 3 double-doubly. To se pozitivně odrazilo ve statistikách. Za celou svou kariéru v WNBA neměla průměr přes 15 bodů a 11 doskoků na utkání. Je velká škoda, že se Connecticutu Sun nedaří a stále čeká na vítězství.

Jednička letošního draftu, Sabrina Ionescu, si vyvrkla kotník. Celý tým New York Liberty čeká, co řekne doktor. Důležité bude, jestli se stihne ve zkrácené sezoně uzdravit a vrátit se do posledních utkání základní části. Byla by to škoda pro nadanou basketbalistku, aby její první WNBA sezona skončila hned v úvodu.

Další informace z basketbalové soutěže za velkou louží přineseme v následujících dnech.