Čtvrtina základní části WNBA je za námi

O doby, kdy začal letošní značně upravený ročník WNBA, se odehrálo 5 kol. Podívejme se na poslední novinky, které se v zámoří odehrály.

Indiana Fever , který byl letošním outsiderem, draftoval v roce 2016 mladičkou Julii Allemand. Ta se rozhodla naskočit do WNBA až letos asi věděla proč. Čtyřiadvacetiletá Belgičanka se nové zkušenosti zhostila se zdviženou hlavou a ukázala, jak je pro tým důležitá. V tom věku patří k největším oporám družstva a Indiana na ní může stavět i v následující sezoně. Proto jsou po pěti odehraných kolech na osmé příčce se dvěma výhrami a třemi porážkami.

Obě hráčky ZVVZ USK Praha zažívají po individuální stránce skvělý start v WNBA. Brionna Jones si v letošní sezoně vylepšila čísla. Dostává třikrát větší minutáž než v předchozích letech. I to jí jistě pomohlo k posunutí svého maxima na 20 bodů v jednom utkání. Zlepšila svůj průměr ve všech ostatních ukazatelích, jako jsou doskoky, body, asistence a zisky.

Alyssa Thomas stihla za pět odehraných utkání nasbírat 3 double-doubly. To se pozitivně odrazilo ve statistikách. Za celou svou kariéru v WNBA neměla průměr přes 15 bodů a 11 doskoků na utkání. Je velká škoda, že se Connecticutu Sun nedaří a stále čeká na vítězství.

Jednička letošního draftu, Sabrina Ionescu, si vyvrkla kotník. Celý tým New York Liberty čeká, co řekne doktor. Důležité bude, jestli se stihne ve zkrácené sezoně uzdravit a vrátit se do posledních utkání základní části. Byla by to škoda pro nadanou basketbalistku, aby její první WNBA sezona skončila hned v úvodu.

Další informace z basketbalové soutěže za velkou louží přineseme v následujících dnech.

Nejbližší domácí zápasy

26/09od 17:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
BK ST - U19 Chance
  
 
 

1.liga

17/08
příprava 1.ligy

Aktuální výsledky

 
 
 
 

AktualityZobrazit vše

18/09
ELW začíná na konci listopadu
Jak jsme vás již informovali, kluby a národní federace se měli do pondělí 14. září vyjádřit, ke které variantě se přiklání. I když rozhodování skončilo vyrovnaně (9 týmů a 5 federací zvolilo variantu 1, stejný počet klubů a federací zvolilo variantu 2), sekretariát FIBA Europe rozhodl, že soutěž odstartuje na konci listopadu variantou 1.
15/09
Začíná play-off WNBA
Po všech restrikcích, které se na americké půdě objevily ohledně pandemie koronaviru, se podařilo uspořádat a dohrát základní část WNBA. I díky tomu dneska začíná Play-off. V prvním kole, které se hraje na jedno vítězné utkání, na sebe narazí Washington proti Phoenixu, druhý zápas si zahrají Connecticut s Chicagem.
13/09
Formát ženské Euroligy
Po zasedání boardu FIBA, které se uskutečnilo 1. září, nebylo jasné jak, kdy a v jakém formátu se ženská Euroliga odehraje. Proto FIBA minulé pondělí svolala mimořádnou online konferenci všech týmů, které letos mají právo startovat v nejlepší ženské klubové soutěži včetně basketbalových federací, kterým kluby podléhají.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Naše přípravky na Sofijském náměstí

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA