Letem světem WNBA

Máme za sebou téměř kompletní třetí kolo WNBA a nečekaný tým na chvostu, stejně tak i na prvním místě.

Tým, od kterého se očekávalo více, tedy Connecticut Sun, je na poslední příčce. Nepomohly ani skvělé výkony dvou našich hráček, Alyssy Thomas a Brionny Jones, které v individuálních statistikách patří ke špičce celé ligy. Ani dva double-doubly, které stihla AT nasbírat za 3 zápasy, neodvrátily 3 porážky. Podle vyjádření týmu se jedná o neúspěšný start do nového ročníku, který je ovlivněn velkým hracím výpadkem.

Brittney Grinner a Kia Vaughn také nezažívají nejlepší vstup do letošní sezony. Jejich Phoenix Mercury se nedaří naladit na správnou vlnu a ukázat potenciál, který v jejich týmu stále dřímá.

Rozdílný přístup mají hráčky Washington Mystics, které jsou zatím stoprocentní. Porazily i velkého favorita celé soutěže, Seattle Storm, o 18 bodů. Nedá se tedy říct, že by to byla náhoda.

Je to jen začátek letošní ligy, ale už nyní můžeme vidět, že není jednoduché předvídat, jak celá liga dopadne. Budeme bedlivě sledovat, jak se bude WNBA dál vyvíjet a přinášet vám další informace.

Nejbližší domácí zápasy

26/09od 17:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
BK ST - U19 Chance
  
 
 

1.liga

17/08
příprava 1.ligy

Aktuální výsledky

 
 
 
 

AktualityZobrazit vše

18/09
ELW začíná na konci listopadu
Jak jsme vás již informovali, kluby a národní federace se měli do pondělí 14. září vyjádřit, ke které variantě se přiklání. I když rozhodování skončilo vyrovnaně (9 týmů a 5 federací zvolilo variantu 1, stejný počet klubů a federací zvolilo variantu 2), sekretariát FIBA Europe rozhodl, že soutěž odstartuje na konci listopadu variantou 1.
15/09
Začíná play-off WNBA
Po všech restrikcích, které se na americké půdě objevily ohledně pandemie koronaviru, se podařilo uspořádat a dohrát základní část WNBA. I díky tomu dneska začíná Play-off. V prvním kole, které se hraje na jedno vítězné utkání, na sebe narazí Washington proti Phoenixu, druhý zápas si zahrají Connecticut s Chicagem.
13/09
Formát ženské Euroligy
Po zasedání boardu FIBA, které se uskutečnilo 1. září, nebylo jasné jak, kdy a v jakém formátu se ženská Euroliga odehraje. Proto FIBA minulé pondělí svolala mimořádnou online konferenci všech týmů, které letos mají právo startovat v nejlepší ženské klubové soutěži včetně basketbalových federací, kterým kluby podléhají.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Naše přípravky na Sofijském náměstí

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA