Začátek zámořské ženské basketbalové ligy se blíží

Jako nejpravděpodobnější se jeví možnost zahájit letošní ročník WNBA 24. července v IMG akademii na Floridě. Tam se odehrají všechny zápasy jak základní části, stejně tak i celé play-off. Jak už jsme vás informovali, základní část bude zkrácena z 36 na 22 zápasů. Vyřazovací část zůstává beze změny.

Od minulého pondělka se týmy stěhovaly do uzavřené části univerzity, kam přijelo 11 z 12 týmů. Pouze hráčky Indiany Fever přijely do Bradetonu o týden později kvůli bezpečnostním opatřením. Prý se v týmu objevily případy nákazy koronaviru.

Velkým favoritem na mistrovský titul byly hráčky Washingtonu Mystics. Bohužel po vypuknutí pandemie a odřeknutí účasti evropských hráček se zamíchalo pořadí týmů. My vám přinášíme odhad umístění podle serveru ESPN.com,

 1. Seattle Storm – Do letošního ročníku se po zranění vrací Breanna Stewart a Sue Bird. Spolu s dvanáctkou draftu 2019 Ezi MagBegor budou tvořit velice silné trio, které má na to přinést trofej do Seattlu.
 2. Los Angeles Sparks – S 12 prohrami v loňském ročníku a nečekanou prohrou v semifinále určitě patří na pomyslné podium letošního ročníku.
 3. Washington Mystics – Obhájkyně loňského prvenství v sestavě mají jednu z mála evropských  hráček, euroligovou Belgičanku Emmu Meesseman, kterou jste mohli vidět na Královce v dresu Jekatěrinburgu.
 4. Las Vegas Aces – Velkými tahounky týmu jsou A´ja Wilson, Liz Cambage a Dearica Hamby, které budou silné hlavně pod košem.
 5. Connecticut Sun – Alyssa Thomas a Brionna Jones, dvě velké hvězdy našeho týmu chtějí o stupínek zlepšit loňskou sezonu, kdy skončily druhé. V týmu s DeWannou Bonner jistě zasáhnou do play-off.
 6. Phoenix Mercury – Diana Taurasi, která má patnáctileté zkušenosti z WNBA by ráda zvedla pohár na hlavu. Jak se jí povede ukočírovat Brittney Griner nebo třeba Kiu Vaughn, to nám ukáže letošní ročník.
 7. Chicago Sky – Zvládnou hvězdy Allie Quigley, Courtney Vandersloot a Jantel Lavender ukočírovat jinak mladý tým a zabojovat o lepší než 7. místo?
 8. Minnesota Lynx – Tento tým prochází stadiem změny, kdy je potřeba omladit kádr. Jedinou zkušenou hráčkou tak zůstává Sylvia Fowles, které je 34 let.
 9. Indiana Fever – Tým, který od letoška povede asistentka loňských mistryň Marianne Stanley, které bude sekundovat velezkušená Candice Dupree, jsou černým koněm soutěže. Kolem tohoto družstva je spousta otázek a jak se budou vyjasňovat, tak i tento tým bude stoupat nebo klesat v pořadí.
 10. Atlanta Dream – V loňském roce vyhrál pouze 8 zápasů a letos odešly dvě jeho největší tahounky. Jestli to spíš není můra než sen?
 11. Dallas Wings – V letošním draftu si vzali 3 hráčky z prvního kola. K tomu přičtěte čtyřku loňského a máte velice talentovaný mladý tým, který může porazit zkušené hráčky horko těžko.
 12. New York Liberty – tým vedený Waltem Hopkinsem prochází omlazením. Velkým impulsem je určitě jednička draftu Sabrina Ionescu. Když vynecháme Amandu Zahui, která odehraje pátou WNBA sezonu, jedná se o dost nezkušený tým, který bude teprve získávat zkušenosti.

Nejbližší domácí zápasy

26/09od 00:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
BK ST - U19 Chance
  
 
 

1.liga

20/07
1.liga

Aktuální výsledky

 
 
 
 

AktualityZobrazit vše

10/08
Euroligové losování online
Zajímá vás, jaké týmy se do následujícího ročníku ženské Euroligy přihlásily? Jste zvědaví, které týmy se představí na Královce? Nebo kam ZVVZ USK Praha pojede bojovat o body? Euroleague Women představí pár zajímavých novinek. Jaké to budou a mnohem více se dozvíte 17. srpna dopoledne.
06/08
Čtvrtina základní části WNBA je za námi
O doby, kdy začal letošní značně upravený ročník WNBA, se odehrálo 5 kol. Podívejme se na poslední novinky, které se v zámoří odehrály.
04/08
Modelky pro nový vzhled českého basketu
Český basketbal prochází velkou vizuální změnou. A není se čemu divit, basketbal v České republice je na vzestupu a proto si zaslouží i specifickou identitu.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Kemp na Vysočině

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA