Nová posila ZVVZ USK Praha

Vítáme v týmu ZVVZ USK Praha novou posilu, talentovanou španělskou basketbalistku Maríi Conde.

María Conde se narodila před 23 lety v Madridu. Zde také začala její basketbalová kariéra, když jí bylo 10 let. Už v té době byl vidět její velký talent a cit pro hru. S výškou 186 centimetrů hraje nejčastěji pozici číslo tři (SF).

Do španělské mládežnické reprezentace se dostala v 16 letech, kdy hned na svém prvním mezinárodním šampionátu v roce 2013 skončila se zlatou medailí na krku na Mistrovství Evropy U16. Rok po té, v kategorii U17 na Mistrovství Světa, jen těsně nedosáhla na zlato a tak se Španělkami brala stříbro. Do roku 2017 nasbírala ještě čtyři zlaté kovy, tedy každý rok jednu medaili.

Fanoušci basketbalu si jí určitě budou pamatovat z Eurobasketu 2017, který se konal v České republice. Zde dosáhla na svůj první úspěch se seniorskou reprezentací, když celý turnaj tým z Pyrenejí vyhrál. O pár týdnů později vyhrála také ME U20 v Portugalsku. Letos se španělské reprezentaci v sestavě právě s Maríi Conde podařilo kvalifikovat na Olympijské hry v Tokyu.

Profesionální klubovou dráhu zahájila v roce 2017 v Gironě. Pak trávila dvě sezony v Polsku, první rok v Krakově, ten další pak v Polkovicích. Ve druhém jmenovaném týmu měla průměr 30 odehraných minut, přes 13 bodů a 7 doskoků na zápas. Podobná čísla měla v EuroCupu, kde si připisovala kolem 17 bodů a 7 doskoků na utkání.

María Conde, která v ZVVZ USK Praha bude oblékat dres s číslem 10, podepsala smlouvu do konce sezony 21/22. My doufáme, že se jí zde bude líbit. Vítej v ZVVZ USK Praha, María!

Nejbližší domácí zápasy

12/12od 00:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
Levhartice Chomutov
03/12od 00:00 /
ZVVZ USK Praha (CZE)
LDLC ASVEL Feminin (FRA)

1.liga

21/10
Přerušení soutěží

Aktuální výsledky

Sokol H. Králové79
ZVVZ USK Praha85
 
 

AktualityZobrazit vše

19/10
Listopadové reprezentační okno
Už dopředu bylo avizováno, v jakém formátu se letošní reprezentační okna odehrají. V době pandemie se jako vhodné řešení ukázalo, že bublina má jistý smysl. O pořadatelství jedné z nich se hlásila i Česká basketbalová federace. Některé hostitelské země splnily podmínky již dříve, jiné státy čekaly do konce minulého týdne, aby se dozvěděly, kde se utkají o účast v EuroBasketu 2021.
15/10
Hvězdy RENOMIA ŽBL zabojovaly v soutěžích
V neustálé snaze cz.basketball přibližovat český basketbal co nejširší komunitě a nabízet fanouškům nejvyšších soutěží žen i mužů co nejlepší servis přišla RENOMIA Ženská basketbalová liga pro letošek s novinkou. V rámci předsezónní tiskové konference, která proběhla 23. září, došlo k natočení dvou dovednostních soutěží, jenž si teď během sportovní pauzy budeme moci vychutnat. Ode dneška po osm týdnů vyjde každý čtvrtek na webu zbl.basketball a sociálních sítích cz.basketball video s dovednostními soutěžemi.
13/10
Inspirace od hráček ZVVZ USK Praha
Od včerejšího dne jsou vnitřní sportoviště kvůli pandemickým opatřením uzavřena. To se dotklo mládeže i profesionálek našeho družstva. Oslovili jsme proto hráčky a poprosili je o inspiraci, co dělat, abyste si udržely fyzickou kondici.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Přerušení soutěží

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA