Hráčky, které opouští ZVVZ USK Praha

S každým koncem sezony přichází i jisté změny v kádru. Někdy se to týká trenérů, jindy členů realizačního týmu. Ale to nejzajímavější se vždy děje u hráček. V našem družstvu se to týká konkrétně tří hráček, které v následující sezoně neobléknou dres ZVVZ USK Praha.

Cristina Ouviňa
Je to skutečně tak, vynikající rozehrávačka, velká srdcařka, dříč a skvělý člověk, opouští náš klub. Cristině vypršela roční smlouva a tak se rozhodla vrátit do svého rodného Španělska, konkrétně do Valencie. Španělka se v týmu z Královky rozhodně neztratila. V české lize nastřílela 164 bodů, 85 krát asistovala a doskočila 76 míčů, což je na rozehrávačku parádní číslo. Skvělou formou se prezentovala i v Eurolize, kde stihla ve žlutém dresu nastřílet 116 bodů, 75 krát přihrála k parádním zakončením a 80 krát doskočila.

Valériane Vukosavljević
Jak jsme vás nedávno informovali, klub opouští Val. Hráčka, která byla lehce zapamatovatelná nejen díky svým dlouhým a rychlým nohám, ale také díky účesům, kterých za dva roky působení v ZVVZ USK Praha vystřídala mnoho. Ani to jí však nezabránilo sbírat basketbalové zářezy. Vždyť za tuto sportovní štaci nastřílela v Eurolize 377 bodů, v ŽBL dokonce 427 bodů. A že to nebylo jen o dávání košů, dokazuje statistika doskoků, která říká, že jich v ELW nasbírala 180 a v české lize 210.


Alena Hanušová
S klubem se loučí i jedna česká hráčka, Alena Hanušová. Ta s klubem vyhrála Euroligu v 2015, dvakrát se umístila v anketě Basketbalistka roku na druhém místě a spousty dalších ocenění. Bohužel se po operaci kolene stále nevrátila na palubovky a tak se s klubem dohodla o neprodloužení smlouvy na příští sezonu.


zdroj: youtube FIBA

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

02/03
Do playoff s KP Brno

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha155
BK ST - U19 Chance35
Castors Braine (BEL)65
ZVVZ USK Praha (CZE)89

AktualityZobrazit vše

07/07
Legenda euroligových palubovek
Natália Hejková je jméno, které rezonuje ženskou Euroligou více než 20 let. Když v roce 1999 vyhrála svůj první titul se slovenským Rožumberkom, nikdo si nedokázal představit, jak dlouho a úspěšnou cestu ještě slovenská trenérka absolvuje.
03/07
Basketball Prague Open
USK Praha za podpory hlavního města Prahy uspořádá v hale Královka mezinárodní basketbalový turnaj, kde chce dát možnost všem dívkám věkové kategorie U14, aby si zahrály basketbal v hale, kde hraje jeden z nejlepších týmů ženské Euroligy.
30/06
Letní dovolené
Léto se pomalu přiblížilo a tak jsme oslovili naše hráčky, aby nám řekly, co mají před novou sezonou v plánu. Všechny dostaly 3 stejné otázky a podle odpovědí jsou spíše milovnice tepla a každá z nich má jinou představu o vysněné dovolené.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Kemp na Vysočině

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA