ELW kronika očima ZVVZ USK Praha

Skvělou sezonu předvedl ZVVZ USK Praha na euroligových palubovkách. Ze 14 zápasů jich 12 vyhrál a patřil k nejproduktivnějším týmům v celé soutěži. Pojďme si zrekapitulovat, jak se vlastně celá jízda Euroligou vyvíjela.

TTT Riga – ZVVZ USK Praha 66:73
16. října 2019
Až v Rize se k týmu připojily Alyssa Thomas a Brionna Jones. Obě přiletěly hned po skončení finálové série WNBA, kde jejich tým Connecticut Sun skončil druhý. Ale na pražském celku se žádná nesouhra neprojevila. Od úvodu diktovaly tempo, a i když prohrály poslední čtvrtinu o 8 bodů, připsaly si první zářez na euroligové pažbě.

Tango Bourges – ZVVZ USK Praha 64:93
23. října 2019
Tango si na domácí palubovce chtělo spravit chuť po úvodní nečekané prohře s Benátkami. To se mu proti týmu ZVVZ USK Praha nemohlo podařit, jelikož naše hráčky od začátku utkání kralovaly. Důkazem je i statistika vedení, která říká, že Pražanky v zápase vedly 39 minut.

ZVVZ USK Praha – Cukurova Basketbol 82:28
30. října 2019
První zápas letošního ročníku Euroligy na domácí palubovce měla být bitva. Opak však byl pravdou. ZVVZ USK Praha rozdrtilo soupeře a stanovilo nový rekord Euroligy v počtu obdržených bodů, když jich soupeř nastřílel jen 28, z toho 19 bodů v prvním poločase.

ZVVZ USK Praha – UMMC Jekatěrinburg 67:74
6. listopadu 2019
V hale Královka se představil gigant ženského basektbalu, ruský Jekatěrinburg. Dva nejlepší týmy si to rozdaly o první místo v tabulce. Utkání bylo dlouho vyrovnané a bylo vidět, že oba celky chtějí vyhrát. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, a když byl stav po třetí čtvrtině 51:52, schylovalo se k dramatu. Pražskému týmu bohužel došla ke konci utkání energie a připsal si vůbec první porážku v sezoně 19/20.

ZVVZ USK Praha – Nadezhda Orenburg 87:63
27. listopadu 2019
Po reprezentační pauze Pražanky přivítaly opět ruský celek, tentokrát Orenburg. Čekalo se, jestli se hráčky ZVVZ USK Praha vrátí na vítěznou vlnu. A taky že jo, celý zápas byl v režii domácích a tak si připsaly jednoznačnou výhru o 24 bodů.

Reyer Venezia – ZVVZ USK Praha 50:77
4. prosince 2019
Italské Benátky v té době zažívaly krušné období, voda zaplavila větší část historického centra. Ani po sportovní stránce to nebylo lepší. Proti pražskému celku stihly za poločas nastřílet pouhých 16 bodů. Houževnaté Italky se ale nevzdaly snadno a druhý poločas vyhrály 34:27, to však na záchranu nestačilo a ZVVZ USK Praha si připsalo další vítězství.

ZVVZ USK Praha – Castors Braine 102:62
11. prosince 2019
Tvrdá a přesná obrana domácích dovolila soupeři jen jednou nastřílet více než 20 bodů za čtvrtinu a tak ZVVZ USK Praha nadělilo nečekaný vánoční dárek francouzskému celku, tedy pokoření stovkové hranice. Byla to vůbec první stovka pražského týmu v letošní euroligové sezoně.

ZVVZ USK Praha – TTT Riga 98:48
18. prosince 2019
Druhou část základní skupiny, tedy odvetná utkání, začal ZVVZ USK Praha ve velkém stylu. Zápas začal se zpožděním kvůli technickým problémům, a tak první čtvrtina nebyla z pohledu obrany Pražanek ideální. Za to zbylé tři desetiminutovky byly povedené, soupeřky nastřílely za celé utkání v průměru jen 12 bodů a domácím utekla další stovka o pouhé dva body.

ZVVZ USK Praha – Tango Bourges 82:64
8. ledna 2020
Trojici domácích utkání v řadě zakončili hráčky z Prahy vítězstvím proti francouzskému celku. Skvělý výkon předvedla Kateřina Elhotová, která nastřílela 21 bodů. K ní se přidala Alyssa Thomas, která si došla pro double-double (17 bodů a 11 doskoků).

Cukurova Basketbol – ZVVZ USK Praha 50:109
15. ledna 2020
Druhou stovku v letošní Eurolize nastřílely Pražanky tureckému týmu a svojí skvělou obranou dovolily soupeřkám nastřílet jen 50 bodů. Tento zápas také zajistil ZVVZ USK Praha účast v play-off. Jen škoda, že jsme se radovali, a ne jen my, předčasně.

UMMC Jekatěrinburg – ZVVZ USK Praha 88:65
22. ledna 2020
Ruskou misi zahájily naše hráčky na půdě obhájkyň titulu. A jelikož i ruský celek měl na kontě jednu nečekanou porážku z Rigy, podruhé v sezoně se hrálo o první místo v tabulce. Pražskému celku však nefungovala obrana tak dobře, jak jsme byli zvyklí a tak se Jekatěrinburg osamostatnil na prvním místě ve skupině A.

Nadezhda Orenburg – ZVVZ USK Praha 67:86
28. ledna 2020
Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný a skončil rozdílem jednoho bodu. Jenže trenérka Hejková ví, jak svoje hráčky nabudit a to se projevilo ve zbytku zápasu, když vysokoškolačky dokázaly zbylé čtvrtiny vyhrát a upevnit si druhé místo v tabulce. Tím skončila ruská mise, která přinesla klid do dalších zápasů Euroligy.

ZVVZ USK Praha – Reyer Venezia 89:57
19. února 2020
Zápas, ve kterém domácí tým po celou dobu hrál ve velké pohodě, nepustil hosty do vedení a ještě dvě hráčky, jmenovitě Brionna Jones a Marija Režan si došly pro double-double. Není se čemu divit, Benátky se v tu chvíli krčily na předposledním místě tabulky.

Castors Braine – ZVVZ USK Praha 65:89
26. února 2020
Poslední kolo základní části letošního ročníku Euroligy nás zavedlo do Belgie. Vyrovnaný úvod zápasu nikdo nečekal. Nevýrazná hra domácích nutila i hráčky ZVVZ USK Praha hrát pod svými možnostmi. Ty se naštěstí včas probudily a dovedly utkání do vítězného konce.

Před začátkem vyřazovací části se však kvůli šíření pandemie koronaviru celá soutěž zastavila a stále se čeká na to, jak a jestli se bude letošní ročník Euroligy dohrávat. Je to velká smůla, protože ZVVZ USK Praha měli sezonu skvěle rozehranou a určitě mohli usilovat o lepší umístění než v loňském ročníku, kde skončili třetí.

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

02/03
Do playoff s KP Brno

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha155
BK ST - U19 Chance35
Castors Braine (BEL)65
ZVVZ USK Praha (CZE)89

AktualityZobrazit vše

07/07
Legenda euroligových palubovek
Natália Hejková je jméno, které rezonuje ženskou Euroligou více než 20 let. Když v roce 1999 vyhrála svůj první titul se slovenským Rožumberkom, nikdo si nedokázal představit, jak dlouho a úspěšnou cestu ještě slovenská trenérka absolvuje.
03/07
Basketball Prague Open
USK Praha za podpory hlavního města Prahy uspořádá v hale Královka mezinárodní basketbalový turnaj, kde chce dát možnost všem dívkám věkové kategorie U14, aby si zahrály basketbal v hale, kde hraje jeden z nejlepších týmů ženské Euroligy.
30/06
Letní dovolené
Léto se pomalu přiblížilo a tak jsme oslovili naše hráčky, aby nám řekly, co mají před novou sezonou v plánu. Všechny dostaly 3 stejné otázky a podle odpovědí jsou spíše milovnice tepla a každá z nich má jinou představu o vysněné dovolené.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Kemp na Vysočině

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA