Povídání s Tejou

Dneska vám přinášíme rozhovor s rozehrávačkou Tejou Oblak. I když to do své rodné země nemá daleko, přeci jen to nebylo jednoduché. A proč neustále sportuje? To, a ještě více se dočtete v našem článku.

 

"V Eurolize uhráli skvělý výsledek"


Co považuješ za největší rozdíl na cestě domů do Slovinska za takovéto situace?
Bylo to jiné, všechno bylo tak narychlo. V sobotu večer jsme se dozvěděli, že můžeme odjet, ale já nevěděla jak. Letět jsem nemohla, protože mám psa. Vždycky pro něj přijedou autem moji rodiče. Ale díky téhle situaci a zavřeným hranicím nemohli přijet do České republiky. Díky klubu za to, že jsem si mohla půjčit auto a odjela jsem v neděli domů. Na hranici s Rakouskem mě zastavili a ptali se, kam jedu, ale to je tak všechno.

Jak to vypadá ve Slovinsku s koronavirusem?
Ve Slovinsku je kolem 900 nakažených. Zatím nemáme nařízené nosit všude roušky, jen když jdeme do uzavřených prostor (obchody, pošta, benzínky,…). Nesmíme jet do jiných měst, ale za to můžeme chodit ven, do přírody, atd., ale jen v místě bydliště.

ZVVZ USK Praha měl senzační sezónu. Vyhráli jsme českou ligu. V Eurolize jsme byli jeden z nejlepších týmů. Co si o tom myslíš?
Je mi strašně líto, že jsme nemohli dokončit rozehrané soutěže. Myslím, že bychom v Eurolize uhráli skvělý výsledek. Měli jsme fakt skvělou sezónu…

Na tvých sítích můžeme vidět, že stále sportuješ. Prozraď nám něco o svém individuálním tréninku.
Sportuju pořád. Trénuju skoro každý den, cítím se pak mnohem líp. Mám i více energie přes den. V hlavě si utvořím nějakou představu, co a jak budu trénovat. Dívám se na tréninky reprezentačního trenéra, pak klubového kondičního trenéra Matěje, přidám si něco sama a tak poskládám celkový trénink.

Fyzický trénink je jedna věc, ale jak se udržuješ v mentální pohodě?
Nejvíc v pohodě mě udržuje moje rodina. Jsem v kontaktu i s přáteli, ale nejvíce mi stejně pomáhá sport, stejně jako procházka v přírodě.

Vzkaz fanouškům?
Drazí fanoušci, doufám, že jste si s námi letošní sezónu užili. Je mi líto, že jsme spolu nemohli oslavit nějaké velké úspěchy. Děkuju vám za podporu během celé sezóny. Toto období je dost negativní, tak si vzpomeňte na hezké okamžiky této sezóny a zůstaňte optimističtí.

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

02/03
Do playoff s KP Brno

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha155
BK ST - U19 Chance35
Castors Braine (BEL)65
ZVVZ USK Praha (CZE)89

AktualityZobrazit vše

05/06
Lvice se vrací do práce
Šťastným rozložením kvalifikačních oken na EuroBasket 2021 nepřišla ženská reprezentace o vrchol sezóny a díky uvolňování opatření se může na začátku června sejít k plánovanému soustředění. Svěřenkyně Štefana Svitka mají kvalifikační skupinu D výborně rozehranou, když v listopadu loňského roku nejprve vybojovaly cennou výhru na palubovce favorizovaných Italek, následně pak doma udolaly nepříjemné Rumunky. Další kvalifikační zápasy jsou v plánu v polovině listopadu 2020. „Vždycky jsem léto považoval za možná nejdůležitější období ve vývoji hráče. Přes léto se dělaly věci, na které nebyl čas v průběhu sezóny,“ vyhlíží pražský kemp startující v pondělí v hale Královka trenér Svitek.
03/06
Hráčky, které opouští ZVVZ USK Praha
S každým koncem sezony přichází i jisté změny v kádru. Někdy se to týká trenérů, jindy členů realizačního týmu. Ale to nejzajímavější se vždy děje u hráček. V našem družstvu se to týká konkrétně tří hráček, které v následující sezoně neobléknou dres ZVVZ USK Praha.
31/05
ELW kronika očima ZVVZ USK Praha
Skvělou sezonu předvedl ZVVZ USK Praha na euroligových palubovkách. Ze 14 zápasů jich 12 vyhrál a patřil k nejproduktivnějším týmům v celé soutěži. Pojďme si zrekapitulovat, jak se vlastně celá jízda Euroligou vyvíjela.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

U11

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA