Po 3 kolech máme 3 vítězství

2.11.2003
USK Blex Praha vyhrál ve třetím kole na hřišti Sokola Hradce Králové 93:74 a v 1. lize je tak nadále bez ztráty bodu.

Soupeřky s Hradce Králové dokázaly držet krok s USK jen do konce 4. minuty. USK si pak dvanáctibodovou šňůrou vytvořil solidní náskok. který už do konce zápasu nepustil. „Příležitost dostaly všechny hráčky. střídali jsme v podstatě po pětkách.“ komentoval zápas manažer Marek Kučera. Na začátku třetí části jsme vedli již 60:33. Soupeř pak sice dokázal snížit. zápas jsme však měli pod kontrolou a závěr patřil opět nám.

Sokol VČP Hradec Králové - USK Blex KV Praha 74:93(13:27 31:55 58:68)

Předpokládaný vyrovnaný souboj se nekonal. Když na začátku čtvrté minuty Mlejnková snižovala na 7:9. jistě netušila. že další body zaznamenají její spoluhráčky až o čtyři minuty později za stavu 7:21. USK bylo v první půli jednoznačně lepší a v poločase vedlo o čtyřiadvacet bodů.

Začátek druhé půle však pražský celek podcenil. Vodrážková s Klečkovou sice zvýšily na 33:60. pak ale domácí tým desetibodovou šňůrou začal zápas dramatizovat. V minutě třiatřicáté dokonce Plíšková s Hradilovou trojkami přiblížily Hradec na sedm bodů. víc už ale vysokoškolačky domácímu týmu nepovolily a v závěru svůj náskok ještě zvýšily.

Příští týden nás čeká zápas s dosud neporaženým Trutnovem. Utkání začíná v sobotu na Folimance netradičně v 17.30.

body: Poláková Veronika 17. Burgrová Ilona 16. Mlejnková Petra 13. Hradilová Jana 8. Plíšková Radka 7. Svobodová Miloslava 7.
- Voračková Ivana 16. Matovič Ivana 14. Klečková Jana 12. Hlaváčková Kamila 11. Gerstnerová Petra 10. Pechová Martina 9. Mokrošová Markéta 8. Borovičková Bronislava 5. Vodrážková Miroslava 4. Ziklová Hana 2. Staňková Hana 2
střelba 3b.: 15/5:15/6; střelba 2b.: 44/22:50/25; TH: 16/15:31/25; doskoky: 22:33; chyby: 25:17; 5 chyb: 29. Svobodová Miloslava
rozhodčí: Kapl Antonín a Kurz Vlastimil; komisař: Sotolář Viktor; 432 diváků; nejlepší hráčka: Pechová Martina