Euroliga zná svoje čtvrtfinalisty

28.2.2020
Komise FIBA rozhodla o vítězích zrušených utkání 14. kola základní části Euroligy a tím stanovila postupovou osmičku do bojů v play-off. Pětice týmu měla účast ve čtvrtfinále jistou, zbylé tři týmy čekaly na tento verdikt.

Komise rozhodla, že týmy Riga a Šoproň, prohrály své zápasy kontumačně 20:0 z důvodu, že jejich strach o zdraví hráček a realizačního týmu, je neopodstatněný. Navíc oba týmy obdrží 0 bodů do euroligové tabulky. Zatímco jejich soupeři, Schio a Benátky, si připsali 2 body.

Z tohoto rozhodnutí FIBA vzešel i čtvrtfinálový soupeř pro ZVVZ USK Praha, kterým se stala italská Famila Schio. První vzájemné utkání by se mělo odehrát 11. března na Královce.

Ruský Jekatěrinburg v další části soutěže narazí na francouzský BLMA. Nadezdha Orenburg zavítá do Francie, kde se utká v Lyonu s domácími Feminin. Za to jiný francouzský celek, Bourges, pojede odehrát první utkání čtvrtfinále do Turecka, kde se utká s Fenerbahce.

První zápasy čtvrtfinále Euroligy startují 11. března, odvety se hrají o týden později. Případná třetí utkání jsou naplánována na 25. března.