Rekordmanka Brionna

V nabitém programu před cestou do Belgie na poslední zápas základní části Euroligy, jsme položili Brionně několik otázek. S úsměvem a pokorou sobě vlastní si udělala čas na odpovědi.

Když v Renomia ženské basketbalové lize nastoupila do prvního zápasu, uvedla se 40 body. Kdo říkal, že je to začátečnický štěstí, hluboce se mýlil. S průměrem 32 bodů na zápas jednoznačně kraluje ligovým střelkyním. Nemluvě o tom, že začátkem prosince překonala 14 let starý rekord Jany Stejskalové v počtu nastřílených bodů v jednom utkání. Tři měsíce na to, znovu přepisuje svůj vlastní rekord, když v zápase dává 56 bodů. Aby toho nebylo málo, stihla prolomit ještě rekord Petry Reisingerové z roku 2009, když její rating dosáhl čísla 75. A to si ještě s klidem doskočila 16 míčů.

Ve 13. kole Euroligy jsi byla nominována do FAN MVP daného kola, co to pro tebe znamená?
Je vždy ctí, být nominován mezi nejlepší hráčky Euroligy. Tohoto ocenění bych však nedosáhla bez podpory mých spoluhráček a trenérů.

Pomohlo ti to psychicky ke skvělému výkonu v sobotním zápase, ve kterém jsi dala 56 bodů?
Takové ocenění mě motivuje tvrdě trénovat a hrát skvělý basket. Jsem ráda, že jsme se po reprezentační pauze vrátily k dobré hře nejen v Eurolize, ale potvrzujeme to i v české lize.

Dokázala sis někdy představit, že překonáš český rekord v počtu vstřelených bodů na zápas?
Rozhodně jsem si nepředstavovala, že v tomto týmu a hned v první sezóně překonám jakýkoliv rekord, natož ten bodový.

Dokázala sis představit, že překonáš český rekord v bodech a pak, že ho překonáš ve stejné sezóně ještě jednou?
Překonat jeden rekord v sezóně je šílené, a pak překonat svůj vlastní rekord v té samé sezóně bylo rozhodně neočekávané.

V tomtéž zápase jsi překonala rekord v ratingu, znamená to pro tebe něco?
Být užitečným hráčem je vždy mým cílem v každé hře. Ale opět, bez podpory svých spoluhráček a trenérů bych toho nemohla dosáhnout. Jsem za každého z nich velmi ráda.

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

02/03
Do playoff s KP Brno

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha155
BK ST - U19 Chance35
Castors Braine (BEL)65
ZVVZ USK Praha (CZE)89

AktualityZobrazit vše

31/05
ELW kronika očima ZVVZ USK Praha
Skvělou sezonu předvedl ZVVZ USK Praha na euroligových palubovkách. Ze 14 zápasů jich 12 vyhrál a patřil k nejproduktivnějším týmům v celé soutěži. Pojďme si zrekapitulovat, jak se vlastně celá jízda Euroligou vyvíjela.
28/05
Kapitánský medailonek
Řekněme si to narovinu. V českých končinách byste těžko hledali basketbalovou hráčku, která svoji dlouhou kariéru spojila pouze s jedním klubem. Řeč není o nikom jiném než o Kateřině Elhotové, která v dresu ZVVZ USK Praha nastupuje od roku 2006.
25/05
Příjemné ukončení Charitativního Final Four
Symbolickou tečkou jsme ukončili Charitativní Final Four, kterého se zúčastnily čtyři nejlepší kluby ženské basketbalové ligy. Zástupce nadace Koše proti drogám předal šek paní prezidentce České asociace sester, která si v nabitém programu našla čas, aby osobně poděkovala nadaci, ale i všem, kteří přispěli projektu #pomahamesestrickam.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Jsme zpátky v tréninku!

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA