V Táboře jsme nezaváhali a máme devátou výhru

9.12.2006
Do druhé poloviny základní části Ženské basketbalové ligy vstoupily naše hráčky očekávaným vítězstvím v Táboře. Tamní Slovanku zdolaly přesvědčivě o dvaapadesát bodů a celkem si tak připsaly už deváté vítězství v probíhající prvoligové sezoně.
Slovanka Tábor - ZVVZ USK 52:104 (15:22 28:53 45:74) Domácí družstvo s námi drželo krok v lichých čtvrtinách. První část hry prohrálo pouze o sedm bodů, přičemž v našem týmu se skvěle uvedla Sandra LeDréanová - během úvodních deseti minut nastřílela jedenáct bodů, když proměnila pět ze šesti střel z pole! Ještě v polovině druhého dějství byl sice rozdíl ve skóre jen čtyřbodový (14. minuta 22:26), ale pak začal náš náskok rychle narůstat. Úsek hry mezi 15. a 20. minutou jsme vyhráli 27:6 a vypracovali jsme si až pětadvacetibodové vedení. Ve třetí čtvrtině sice domácí hráčky hlavně zásluhou dvojice Kubařová-Staňková nepatrně snížily na 40:57, ale mladá rozehrávačka Kateřina Elhotová se poté devíti body podílela na další šňůře 17:5 a nebylo co řešit. Nejlepší střelkyní ZVVZ USK byla s šestadvaceti body Sviatlana Volnaya. Během dvaceti odehraných minut proměnila deset z patnácti střel z pole, přičemž z perimetru byla dokonce stoprocentní (4/4)! O pět bodů méně nakonec posbírala Sandra Ledréanová (střelba z pole 10/13!), povedený zápas má za sebou i Kateřina Elhotová (13 bodů). Naše nová posila Barbara Farrisová se při své premiéře v české lize zapsala do statistik dvanácti body (střelba z pole 4/7, šestky 4/8) a osmi doskoky. "Od začátku utkání jsme plnili roli favorita. Domácí hráčky bojovaly, ale na naši kvalitní hru recept nenašly," uvedl po skončení zápasu asistent trenéra ZVVZ USK Ivan Beneš. Spolu se svým kolegou Luborem Blažkem se museli obejít nejen bez zraněné Janell Burseové, ale i bez Michaely Pavlíčkové, naopak dostatek prostoru dostaly mladé naděje Kateřina Elhotová s Terezou Peckovou. Střelkyně: Slovanka - Kuthanová 14, Kubařová 12, Staňková 11, Pospíšilová 5, Heřmanová 5, Sokolová 3, Koubová 2 ZVVZ USK - Volnaya 26, LeDréanová 21, Elhotová 13, Farrisová 12, Daleyová 10, Lichnerová 9, Mokrošová 8, Pecková 3, Hartigová 2 Další zápasy 10. kola Hradec Králové - Valosun Brno 89:80 (21:26 46:42 68:58) BK Strakonice - Loko K. Vary 42:63 (14:12 26:28 34:45) Gambrinus SikaBrno - SK UP Olomouc 129:45 (29:10 65:23 94:31) Kara Trutnov - Sparta Praha (hraje se 10. 12. v 11 hodin)