Ani velmi dobrý výkon na Samaru nestačil

7.12.2006
Prohráli jsme, ale se ctí - přesně to si může říct družstvo ZVVZ USK Praha po svém šestém vystoupení ve skupině B Evropské ligy. Na Folimance jsme podali proti jednomu z největších favoritů soutěže velice kvalitní výkon a byť jsme nakonec Samaře o jedenáct bodů podlehli, předvedená hra rozhodně nebyla zklamáním.
ZVVZ USK - CSKA Samara 60:71 (23:19, 32:41, 47:56) Naše hráčky výborně začaly a první čtvrtinu překvapivě vyhrály o čtyři body. Po sedmi minutách sice prohrávaly 10:17, jenže pak přišel uragán - Michaela Hartigová rozjela svým košem šňůru 13:2, kterou uzavřel tříbodový zásah Michaely Pavlíčkové těsně před koncem 10. minuty a zaskočené Rusky se nestačily divit. Druhá část hry nám ovšem vyšla o poznání méně a jak se později ukázalo, právě tato desetiminutovka byla pro konečný výsledek klíčová. Hostující basketbalistky přidaly v obraně, povolily nám nastřílet jen devět bodů a protože jich samy zaznamenaly dvaadvacet, vypracovaly si devítibodový náskok. Samara pak postupně navýšila své vedení až na patnáct bodů a přestože šest minut před koncem zápasu Míša Pavlíčková svou tříbodovou akcí snížila na 52:60, favorit si už své páté vítězství v letošní euroligové sezoně s přehledem pohlídal. V našem týmu sehrála výborné utkání Michaela Pavlíčková. Během jednatřiceti minut proměnila sedm z jedenácti střel z pole (úspěšnost 63,6%), všechny tři trestné hody a k osmnácti bodům přidala i devět doskočených míčů. Druhou naší dvoucifernou střelkyní byla s třinácti body Sviatlana Volnaya (ale střelba jen 5/15), devět bodů nastřílela pivotka Michaela Hartigová a o bod méně Grace Daleyová. V ruském celku hrála prim Ann Wautersová. Bez čtyř minut strávila na hřišti celé utkání a trefila devět ze čtrnácti střel z pole (64,3%), sedm z osmi trestných hodů a do statistik se zapsala pětadvaceti body a sedmi doskoky. Velmi zdatně jí sekundovala Demya Walkerová (double-double za sedmnáct bodů a deset doskoků), jedenáct bodů přidala Amaya Waldemorová. Naše hráčky zradily především tříbodové pokusy. V tomto směru se nedařilo ani Grace Daleyové (ani Markétě Mokrošové (0/5) a celkem jsme přesně trefili pouze dvě z jednadvaceti trojek (úspěšnost slabých 9,5%). Nepomohlo nám ani to, že jsme ztratili o čtyři míče méně, než naše soupeřky (14 - 18). Body: ZVVZ USK - Pavlíčková 18, Volnaya 13, Hartigová 9, Daleyová 8, LeDréanová 6, Lichnerová 4, Elhotová 2 Samara - Wautersová 25, Walkerová 17, Waldemorová 11, Stěpanovová 6, Artěšinová 4, Kostakiová 4, Lawsonová 4